Kamenný déšť

Kamenný déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150157/kamenny-dest-150157.jpg 4 193 48

Henning Juul série

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst... ... celý text

iveta3689
12.11.2016 4 z 5

Výborně napsané, autorův styl mi sedí. Mám ráda, když padoucha nepoznám až do poslední chvíle. Osobní problémy hlavního hrdiny jsou tu jen na dokreslení situace, to chválím, protože moc nemusím, když se tím zaplácává děj.

Nunynka
09.10.2016 4 z 5

Cetla jsem nejdrive druhy dil a az ted se mi dostal do ruky prvni dil. A ten se mi libil o hodne vic. Ale co mi na knize vadi,je neustale vraceni do minulosti. Vi, ze spisovatel chce zaujmout,aby si ctenar precetl dalsi dily,ale me tim naopak odrazuje.

Richardson
10.06.2016 3 z 5

Děj má dobrý spád, jak už někdo psal. Mně ale naopak rozuzlení překvapilo nemile, nějak nejsem schopný přijmout motivy pachatele... :-/
Každopádně Henning je sympaťák a šanci mu ještě časem dám.

Evus
31.03.2016 3 z 5

Tak nevim. Kniha měla celkem zajímavý děj a rozhodně nečekané rozuzlení. Co mě ale rozčilovalo, bylo neustálé střídání přítomného a minulého času a taky věty přes celou stranu, když se začlo trochu něco dít. Chápu, že to mělo naznačit chaos a překotný vývoj děje, ale takhle jsem se vlastně nemohla ani nadechnout a tak mě už po pár řádcích vlastně přestalo zajímat, co se na konci toho supersouvětí stane. A do toho ty multikulturní cancy... No, uvidim, co další díly...

Danuše7
10.03.2016

Zajímavě napsáno, děj běži spadem. Pachatele jsem tentokrát nepoznala, než přišlo rozuzlení.

Danago
03.02.2016 5 z 5

Příběh byl velmi poutavý, napínavý, dobrodružný. Napětí se stupňovalo a ani skoro na poslední stránce se nevědělo, kdo byl přesně pachatel. . Stálo to za to. Fakticky výborné a vřele doporučuju.
Určitě budu pokračovat dalším dílem v knize se vine vedlejší příběh , který se bude řešit asi po celou sérii. A hodně mě zajímá , jak to vlastně bylo.
Bonus navíc pro mě je velice zajímavá a netradiční obálka knížky.

trudoš
16.12.2015 3 z 5

Standardní thriller, snad jen možná trochu zbytečně melodramatický. Utrápený hrdina je sice postavou zajímavou, protože dává fundovaně nahlédnout do zákulisí internetového deníku. Problém však spočívá v tom, že jeho tragická minulost nemá pro zápletku valného významu. Kromě toho, že má důvod být zádumčivý. Působí to víc na efekt, než pro nějaký účel. Přitom dějová linie vcelku ujde, ačkoli by si klidně mohla odpustit nastylizovanou morbiditu. Závěr pak navnadí rovnou na další knihu, když poodhalí vedlejší linii, která se s největší pravděpodobností ještě chvilku potáhne.
Lehce nesmyslně na mě působilo novinářovo profesionální vyšetřování, zatímco policejní aparát tu je jen proto, aby ukázal, jak moc svou práci dělat neumí. Asi nejvíc mi ovšem vadila zdlouhavost, které je sice kompenzována krátkými kapitolami, přesto celkové gradaci příliš neprospívá. Čtení navíc brzdí mnou tolik neoblíbený přítomný čas, ale pravdou je, že to není nic, na co by si člověk nedokázal zvyknout.

cetriolo
12.10.2015 4 z 5

Zajímavá kniha, která má poměrně nezvyklý konec, ale přijde mi, že některé linky nebyly úplně uzavřené... Nicméně se těším na další knížky od tohoto autora :)

Aniga
06.10.2015 5 z 5

Nejprve jsem si přečetla druhý díl série Juul Henning - Fantomová bolest a byla jsem naprosto nadšená, takže jsem neváhala si přečíst tento první díl - Kamenný déšť.
Za začátku je tedy pravda, že mi kniha moc nebavila, neboť jsem se dozvěděla vše, co jsem si postupně vydedukovala z druhého dílu (požár v bytě, rozvod, atd..), ale jakmile se kniha začala točit kolem samotného případu "Mrtvoly ve stanu na Ekebergské pláni", nemohla jsem se od děje odtrhnout.
Výborně promyšlená zápletka.... takže hodnotím za *****.
A těším na další díl :)

1v8na
11.09.2015 5 z 5

Příběh byl velmi poutavý, napínavý, dobrodružný. Napětí se stupňovalo a ani skoro na poslední stránce se nevědělo, kdo byl přesně pachatel. velmi se mi to líbilo. Stálo to za to. Fakticky výborné a vřele doporučuju. už teď se těším na další případ Henninga Juula.

Mr.Pajek
25.08.2015 3 z 5

Trošku divnej konec a maličko jsem se v tom ztrácela..za mě slabší.

ales8905
27.06.2015 2 z 5

Musím říct, že kniha mě dost zklamala. Na Engera mě nalákaly články, které ho popisovaly jako pokračovatele Nesba, ale děj knihy mě moc nezaujal. Asi bude chvíli trvat, než si od tohoto autora zkusím přečíst něco jiného.

Tinoušek
29.03.2015 5 z 5

Skvělá knížka, úžasně čtivě napsaná. Konec sice zvláštní, ale vysvětlení bude určitě v dalším dílu, který si ráda přečtu :-) Opravdu ji zhltnete, děj má spád. Velice dobrá krimi :-)

danny7
23.10.2014 5 z 5

Výborné čtení, vřele doporučuji!

Chemlona
22.10.2014 2 z 5

No já nevím, přečíst se to dalo, ale bylo to jako polévka bez chuti, ani sladké ani slané, vlastně mi bylo úplně jedno kdo je vrah... Za mě nuda, nuda a zase nuda a srovnávat s Nesbøm se tedy podle mě nedá...

helenkan
07.09.2014 4 z 5

Dobrá detektivka s docela překvapivým koncem.A ještě jeden oříšek jsem musela při čtení docela louskat a to jejich jména a názvy ulic.Nebyla by na škodu na konci knížky nápověda jak se to správně vyslovuje. :)))))))))

čef
05.08.2014 5 z 5

Slušná detektivka, kde je hlavní postavou novinář s frustrující minulostí a láskou k multi-kulti. Vyšetřování mu jde hezky od ruky a tak policie jenom přihlíží co jim přihraje. Po rozpletení záhad velkomyslně předá senzaci svému kolegovi, který žije s jeho bývalou ženou. No nesežrali byste to i s navijákem?

šipek
29.07.2014 5 z 5

Tak dle hodnocení zde na databázi knih jsem myslel ,že bude tato kniha daleko horší. Mě se kniha moc líbila. Určitě vyhledám další knihu jelikož tato kniha má otevřený děj a přímo navádí k otevření dalšího dílu.

gilt
12.03.2014 4 z 5

Moje první od tohoto autora. Musím se podívat, jestli to má pokračování, protože zůstala spousta nezodpovězených otázek. Dávám 4 hvězdičky, ale jen kvůli krkolomným jménům. Jinak byla knížka super!

vincek1
05.01.2014 5 z 5

Právě jsem dočetl a můj dojem je stejný jako když dojede závodník F1 "fantastiko". Opravdu, podle mě povedená kniha, opět ze severu, opět z novinářského prostředí. Styl psaní mi trochu připomněl nedávno dočtenou Explozi. Opravdu výborné čtení, které nemá zbytečná "hluchá" místa. Jediná nevýhoda pro mě je v tom, že si budu muset pořídit nové brýle, tato kniha a předchozí Exploze mi odrovnaly oči, protože jsem je přečetl na několik zátahů. Doporučuji všem a sám se těším na další.