Hello, Ruby : dobrodružné programování

Hello, Ruby : dobrodružné programování https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372488/mid_hello-ruby-dobrodruzne-programovani-A3U-372488.jpeg 3 3 2

Poznejte Ruby — holčičku s velkou představivostí. V Rubyině světě je vše možné, když se na to zaměříte. Jakmile se Ruby vydá na své dobrodružství, děti se pomocí příběhu seznámí se základy programování. Díky cvičení v každé kapitole se dětští programátoři mohou těšit na to, až popustí uzdu své fantazie a pustí se do díla. Děti díky knize HELLO RUBY porozumí a vstřebají základy počítačové logiky tak, že budou moci stejně snadno tvůrčím způsobem vytvářet programy, jako když si hrají se stavebnicí nebo s LEGO kostičkami. „Programování je součástí gramotnosti 21. století a potřeba, aby lidé rozuměli základům programování je bezprostřední. Náš svět čím dál víc řídí software a potřebujeme větší rozmanitost lidí, kteří ho vytvářejí.” Linda Liukas S HELLO RUBY se děti naučí jak: - rozkládat velké problémy na malé - reprodukovat úlohy - vyhledávat vzory! - vytvářet plány krok za krokem - myslet mimo zaběhnuté koleje... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Dynastie

Hello Ruby - adventures in coding ...

roso.mak
20.03.2022 2 z 5

Smysl mi dává 2. polovina knihy. Ta pohádka na začátku je fakt marná. Chápu, co tím chtěla autorka říct, ale jenom proto že jsem sama prošla základy programování. Ale vzhledem k tomu, že to má fungovat naopak, to jest, že člověk na základě této pohádky má teprv pochopit základy programování, tak to dost neplní účel.

rubyna
15.04.2019

ted talk s autorkou:
zatím bez českých titulků..

Linda Liukas
finská, 1986