Heinrich Himmler - úplná biografie říšského vůdce SS

Heinrich Himmler - úplná biografie říšského vůdce SS https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451772/bmid_heinrich-himmler-Zri-451772.jpg 4 4 2

Skutečně epochální práce německého historika a proslulého odborníka na nacismus Petera Longericha odhaluje poslední nevyjasněné otázky kolem říšského vůdce SS Heinricha Himmlera (1900 -1945) - autor jedinečným způsobem poskládal mozaiku Himmlerovy osobní životní historie, politické biografie a dobových nacistických reálií a otevřel nám tak překvapivý pohled na celkovou historii nacistické diktatury. O Himmlerovi panuje spousta stereotypů: někdy je pedantským byrokratem, jindy je zase vylíčen jako ponurý ideolog tzv. konečného řešení. Petr Longerich však čtenáři poskytuje celkový přehled ze všech oblastí, které s Himmlerovou zodpovědností a působením nějakým způsobem souvisí, a ukazuje, jak neuvěřitelným způsobem zosobňuje tento muže strukturu a destruktivní dynamiku nacistické diktatury. Tato první skutečně důkladná biografie říšského vůdce SS a velitele zbraní SS, šéfa Gestapa, komisaře pro upevnění německé národnosti, ministra vnitra a organizátora hromadného vyvražďování Židů rozkrývá Himmlerův podíl na teroru, pronásledování a vyhlazování - byl zodpovědný jak za represivní systém uvnitř Říše, tak za zločiny v koncentračních a vyhlazovacích táborech, zvěrstva páchaná SS na východní frontě nebo vykořenění a vysídlení milionů lidí pod německou správou.... celý text

Miesbacher
11.01.2022 5 z 5

Výborná záležitost. Suverénně nejlépe a nejpodrobněji popsaný Reichsführer SS se všemi jeho slabostmi, a že jich bylo! Neduživý bavorský somráček, který se neuvěřitelnou vervou dostal až na vrchol, přičemž se vezl na počáteční masovosti hnutí. Psychopatické úchylky, mysticismus, chladnokrevnost - ovšem jen ta papírová a verbální. Velení týlové armády? Pro rachitického mluvku Himmlera moc silné sousto. Pro Vůdce by zabil i vlastní matku. Vlastně kohokoli.

Kamil123
23.12.2021 2 z 5

Bylo těžké rozhodnout se, kolik hvězdiček této knize dát. Od tohoto autora mám ještě i životopis Goebbelse a s oběma knihami mám úplně stejný problém.Bylo v nich tolik dopodrobna napsaných titěrných faktů a postav, že mě to jako knihu vůbec číst nebavilo a ani jednu jsem nedocetl do konce. Kniha je spíš jako pro nějaké studenty faktů, ale ne pro takové to zajímavé čtení, kde se člověk dozví něco o různých okolnostech vývoje života člověka.

druhá světová válka (1939–1945) nacismus fašismus nacisté politici Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945 Heinrich Himmler, 1900-1945

Peter Longerich
německá, 1955