Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan

Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11559/hedvabnou-stezkou-po-stopach-davnych-karavan-11559.jpg 4 6 2

Projeli jsme celou historickou trasu Hedvábné stezky. Téměř půl roku jsme putovali po této legendární obchodní cestě z Istanbulu přes pestré Turecko, zvláštní Írán, rozporuplný Turkmenistán, historií dýchající Uzbekistán, velehorský Kyrgyzstán a pouštní Ujgursko až do čínského města Si-an, bývalého císařského sídla Čchang-an, kde Hedvábná stezka kdysi začínala. Tato kniha stojí na pomezí cestopisu a populárně naučné literatury, osvětluje fenomén Hedvábné stezky, poukazuje na důležité historické události z dějin příslušných regionů a nahlíží samozřejmě i do současného života tamních obyvatel – to vše zabalené do množství pozoruhodných příběhů, které jsme na cestě zažili. Vydejte se s námi po stopách dávných karavan a objevte jedinečné kouzlo Hedvábné stezky.... celý text

zluk
18.06.2019 5 z 5

Příjemně udělaná kniha. Čte se dobře, obsahuje spoustu zajímavých informací.Doporučuji všem, je to velmi kvalitně udělaný cestopis.

bondula
26.04.2013 4 z 5

Klasický cestopis, zápisky z putovania po klasickej ceste. Príjemné čítanie, doplnené veľmi peknými fotografiami. Plno zaujímavých informácií o krajinách, cez ktoré autor prechádzal, žiaľ ako pri každom cestopise, práve tieto najhodnotnejšie informácie veľmi rýchlo starnú.

Autorovy knížky

Lukáš Synek
česká, 1979
2008  87%Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan

Kniha Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan je v