Heavy metal : encyklopedie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Od raných začátků v rockové éře 60. let bořila heavymetalová hudba hranice kulturního vkusu, vyvolávala bouřlivé chraptivé nadšení v davech mladých lidí a inspirovala miliony k tomu, aby se chopily elektrických kytar a otočily knoflík zesilovače až na jedenáctku. Daniel Bukszpan, veterán mezi hroziči a uznávaný hudební recenzent, v tomto nepříliš uctivém průvodci metalem všeho druhu líčí oslňující dráhy hvězd jako Black Sabbath, Deep Purple nebo Led Zeppelin přes shockrockery Alice Coopera a Marilyna Mansona až po velikány současného death- a blafl-metalu Entombed či Mayhem. Encyklopedie heavy metalu, tento sen každého metalisty, nabízí: . pronikavé rozbory kariér více než 200 nejvýznamnějších heavymetalových kapel, sledující jejich vzestup od nuly až do hvězdných sfér a v některých případech zase zpátky . více než 600 barevných fotografií, od koncertních momentek přes propagační materiály až po obaly desek, koncertní plakáty a veledůležité nášivky na džínsky . základní statistické údaje, včetně jmen členů formací, délky jejich působení a jejich osudů, a rovněž diskografie . tematická hesla, která nabízejí pohled na různé tváře heavymetalové kultury: rivalitu mezi kapelami, módní trendy, vnitrokapelní spory, významné labely, časopisy a charakteristiky metalových podžánrů, od nové vlny britského heavy metal u přes grindcore až k thrashi . časový sled nejvýznamnějších okamžiků heavymetalové historie . dvacetkrát Top 10, které jistě spustí lavinu nenávistných dopisů po zbytek autorova života (nejlepší metaloví kytaristé, nejpodceňovanější skupiny, nejprodávanější umělci, alba atd.) Pro hudebního vědce, pro zarytého metalového fandu i pro žrouta popkultury poslouží tato publikace nejen jako vzrušující četba, ale i cenný zdroj poznatků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99660/heavy-metal-encyklopedie-99660.jpg 4.414
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, BB art
Orig. název

Encyclopedia of heavy metal

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Heavy metal : encyklopedie

endyamon
15.05.2016

S knižnou encyklopédiu v ére internetu je to ťažké. Napríklad táto je aktuálna po rok 2002, čo postupne znižuje jej hodnotu.
Pozitíva: slušný výber kapiel (ťažko sa zavďačiť každému), rozumný rozsah textu podľa významu kapely, fajn fotky.
Negatíva: časté nesprávne popisy pod fotkami (členovia kapely vymenovaní v nesprávnom poradí), autor Američan preferuje viac svoju scénu na úkor Europy, neprehľadné diskografie (čo je radový album a čo EP alebo Live?), a na záver vyložené subjektivne/debilne rebríčky.
Fajn kniha ako dar, pri výpadku internetu má svoj zmysel, inak nevidím zmysel do nej investovať.

Štítky

hard rock, heavy metal

Autor knihy

Kniha Heavy metal : encyklopedie je v

Přečtených17x
Knihotéce14x
Chystám se číst1x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x