Heavy metal : encyklopedie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Od raných začátků v rockové éře 60. let bořila heavymetalová hudba hranice kulturního vkusu, vyvolávala bouřlivé chraptivé nadšení v davech mladých lidí a inspirovala miliony k tomu, aby se chopily elektrických kytar a otočily knoflík zesilovače až na jedenáctku. Daniel Bukszpan, veterán mezi hroziči a uznávaný hudební recenzent, v tomto nepříliš uctivém průvodci metalem všeho druhu líčí oslňující dráhy hvězd jako Black Sabbath, Deep Purple nebo Led Zeppelin přes shockrockery Alice Coopera a Marilyna Mansona až po velikány současného death- a blafl-metalu Entombed či Mayhem. Encyklopedie heavy metalu, tento sen každého metalisty, nabízí: . pronikavé rozbory kariér více než 200 nejvýznamnějších heavymetalových kapel, sledující jejich vzestup od nuly až do hvězdných sfér a v některých případech zase zpátky . více než 600 barevných fotografií, od koncertních momentek přes propagační materiály až po obaly desek, koncertní plakáty a veledůležité nášivky na džínsky . základní statistické údaje, včetně jmen členů formací, délky jejich působení a jejich osudů, a rovněž diskografie . tematická hesla, která nabízejí pohled na různé tváře heavymetalové kultury: rivalitu mezi kapelami, módní trendy, vnitrokapelní spory, významné labely, časopisy a charakteristiky metalových podžánrů, od nové vlny britského heavy metal u přes grindcore až k thrashi . časový sled nejvýznamnějších okamžiků heavymetalové historie . dvacetkrát Top 10, které jistě spustí lavinu nenávistných dopisů po zbytek autorova života (nejlepší metaloví kytaristé, nejpodceňovanější skupiny, nejprodávanější umělci, alba atd.) Pro hudebního vědce, pro zarytého metalového fandu i pro žrouta popkultury poslouží tato publikace nejen jako vzrušující četba, ale i cenný zdroj poznatků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99660/heavy-metal-encyklopedie-99660.jpg 4.414
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, BB art
Orig. název

Encyclopedia of heavy metal

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Heavy metal : encyklopedie

endyamon
15.05.2016

S knižnou encyklopédiu v ére internetu je to ťažké. Napríklad táto je aktuálna po rok 2002, čo postupne znižuje jej hodnotu.
Pozitíva: slušný výber kapiel (ťažko sa zavďačiť každému), rozumný rozsah textu podľa významu kapely, fajn fotky.
Negatíva: časté nesprávne popisy pod fotkami (členovia kapely vymenovaní v nesprávnom poradí), autor Američan preferuje viac svoju scénu na úkor Europy, neprehľadné diskografie (čo je radový album a čo EP alebo Live?), a na záver vyložené subjektivne/debilne rebríčky.
Fajn kniha ako dar, pri výpadku internetu má svoj zmysel, inak nevidím zmysel do nej investovať.

Doporučujeme

Heroinové deníky
Heroinové deníky
Příběh umění
Příběh umění
Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije

Štítky

hard rock, heavy metal

Autor knihy

Kniha Heavy metal : encyklopedie je v

Přečtených18x
Knihotéce14x
Chystám se číst1x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x