Stínová královna

Stínová královna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297474/bmid_stinova-kralovna-eP0-297474.jpg 4 199 61

Havraní říše série

1. díl

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem. Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Baronet

The Shadow Queen

1259
20.10.2016 4 z 5

Tohle bylo naprosto šílený. Dát dohromady několik pohádek dohromady je velmi úžasné. Zvlášť, když se to povede a tohle se opravdu povedlo. Hrozně se mi to líbilo, a kdyby byli další knížky, tak bych si je s chutí přečetla.

PetraBery
15.10.2016 4 z 5

Pěkně pojaté zpracování klasické pohádky s prvky fantasy, velmi dobře se to četlo. Je dobře, že alespoň v některých knížkách vítězí dobro nad zlem, v životě to bohužel tak vždycky není. Lorelei i Kol byli jako ústřední dvojice výborní, hodně sympatický mi byl Leo, Gabril i Saša. Ačkoliv je kniha dost akční a chvílemi až moc temná (to pokud se bojuje magií s Irinou), celkově je to povedené čtení.

Dym
03.10.2016

Kniha byla velice akční a nedalo se od ní moc odtrhnout. Sice se mi nelíbily určité části, ale i tak je to povedené : )

adela3429
29.09.2016 3 z 5

Začátek mě moc nebavil, nic moc se tam nedělo, ale ve druhé polovině už jsem se začetla. V konečném výsledku mě kniha bavila, znovu ji asi číst nebudu, ale určitě nelituju, že jsem po ní sáhla :)

Paixan
23.09.2016 4 z 5

Jako celkem dobré, ale záčatek zdlouhavý a i když je v knize hodně akce, stejně mi to připadalo takové skoro bez nápadu.
Nelíbilo se mi, že všechny ty akce, skoky, utíkání byly tak na 10 stránek 2krát a musela jsem číst, jak dělá ten skok a pak přemet atd.
Právě proto ztrhávám 2 hvězdy.
Popis nádherný.
Knihu jsem přečetla kvůli obálce a zvídavosti konce.
Zkusit si ji přečíst můžete, ale moc nedoporučuju.

LilianaFalcon
23.09.2016 2 z 5

Možná se k tomu někdy vrátím, až mě někdo přesvědčí, že stojí za to se prokousat tím začátkem. Popis se mi totiž fakt líbil.

danielosbourne
17.09.2016 3 z 5

V celku povedené převyprávění Sněhurky, kterému by ovšem prospělo, kdyby se trochu proškrtal. Místy mi už děj přišel moc překombinovaný, což mě celkem rozčilovalo a každou další kapitolou jsem se těšil, až se dostanu nakonec a budu mít tuhle knihu z krku. Přesto se mi kniha celkem líbila a v rámci retellingů se řadí mezi ty lepší. Postava Iriny mě velmi překvapila a rád bych si přečetl celou knihu, která by mapovala její život a zlo, které koluje jejími žilami.

Attia
17.09.2016 2 z 5

Chtěla jsem dát tři hvězdičky, protože věřím, že si je kniha zaslouží.

Ale ne. Nejde to. Ke konci jsem proklínala každou stránku, která mě dělila od konečného zaklanutí knihy. Přitom všude jinde čtu tak nadšené ohlasy!

Mě však Stínová královna absolutně minula.

Janičta
15.09.2016 3 z 5

Hezké, lehké čtení. Zajímavé zpracování klasické pohádky.
Hlavní záporačka by chtěla lépe promyslet. Možná je zaslepená touhou po moci, ale i takové osoby musí myslet dopředu a vyždímat ze své země naprosto všechno moc chytré není, pokud nehledí za hranice a nedobíjí další země... což se tady neděje ani v náznacích.
Pokud vyjde další díl, přečtu ho. Na odpočinek ideální :-)

Zuza3336
10.09.2016 5 z 5

Knížku jsem koupila, protože se mi líbila obálka. Bála jsem se jaké to bude, ale určitě ji doporučuji, je úžasná. Jen konec mi přišel trochu uspěchaný, kdyby tam bylo ještě pár kapitol vůbec bych se nezlobila.

Napůlanděl
24.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha...Moc se mi líbílo zpracovaní milostného vztahu bez toho aniž by tam byl použit milostný trojúhelník...Konec mi přišel moc náhlý a zbrklý, ale i tak se mi kniha moc líbila.

TerkaM
10.08.2016 5 z 5

Pět hvězdiček - pokud to zůstane jen u toho jednoho dílu a nebude to opět trilogie, čehož se po pravdě trochu obávám, tak jí to hodnocení i zůstane. Teda, ono zůstane tak jako tak, já tu jen plácám, ale za trilogii bych asi byla naštvaná, i když bych si ji přečetla, jelikož styl psaní autorky je jednoznačně skvělý. :)

V každém případě se mi to líbilo, kdyby ne, věděla bych co zkritizovat. Určitě to bylo fajn pohádkové čtení, kde se to však z romantikou podle mého názoru nepřehánělo a bylo jí tu tak akorát. Ovšem jak říkám, je to jen z mého pohledu. Brzy na ni bude na blogu recenze, kde své dojmy shrnu víc. :)

LadyMichelle
09.08.2016 2 z 5

Chválím úžasnou obálku, mapku království, nápad postavit příběh na známé pohádce... ale... Nemohla jsem se nijak začíst. Neustále jsem se musela do čtení nutit a až po půlce knížky mě začalo zajímat, jak to všechno dopadne. Na můj vkus tam autorka vkládala až moc "akce" a ne vždy se ji to podařilo dobře popsat. Mrzí mě také, že si nepohrála více s psychologií postav - nastínila je dost povrchně a těžko uvěřitelně...
Hodnotím tedy jako slabší průměr..škoda, anotace vypadala tak slibně :(

Hoshi
08.08.2016 5 z 5

Jsem okouzlena, ještě teď mi srdce splašeně buší... Kniha mě okouzlila nejen zajímavou obálkou, ale hlavně svým příběhem, který je čtivý, rychle ubíhá kupředu a člověka nenechá vydechnout.. Hlavní postavy si nejde nezamilovat a Irina.. Copak jde žít bez lásky?

KatnissLavender
02.08.2016 5 z 5

Může být kniha, jejíž předlohou je již existující příběh, originální? Ano, může! Nečekejte tu sedm trpaslíků a princeznu chudinku, která potřebuje zachránit. Čekejte draky a princeznu, která nečeká na záchranu, ale sama je zachráncem! A rozhodně se nebojte po této knize sáhnout i přes to, že už vám není "náct". Nebudete litovat! ;-)

Samira
28.07.2016 5 z 5

Očekávanou a oceňovanou knihu s téměř čarovně krásnou obálkou jsem nakonec četla poměrně dlouho, vzít si ji na dovolenou při ošklivých událostech ze světa posledních dní nebyl úplně nejlepší nápad. Ačkoli i podle vnitřní ilustrace je určena spíše mladším, nevím od jakého věku bych ji dovolila dceři, neboť obsahuje větší množství násilí. To na rozdíl od sexu není pro mladší omezeno, čemuž dlouhodobě nerozumím.
Kniha si mne chvíli získávala, ale nakonec mne polapila obrovská srdce hlavních hrdinů, jejich odvaha a vášeň a také vynikající nápady autorky, jak z důvěrně známé inspirace pohádkou udělat něco víc a nenechat ani chvilku oddechu, protože každá stránka přinesla něco jiného.
Přiznám se, že hrdinka na mne byla až nereálně fyzicky zdatná a rozsah kouzel mi z počátku přišel přitažený za vlasy. Ale nakonec všechno této rozjezdové knize zřejmě úžasné budoucí série odpustíte a kladné hrdiny prostě bezmezně milujete.
Knihu doporučuji, jen bych ji nevolila na oddych, protože dechu se vám moc nedostane a podobně jako u jablka na obálce, temnoty bude hodně.

kalinkacz
27.07.2016 4 z 5

No, tak zápletka je naprosto jasná už od samého začátku.. Jedná se o velice svižný fantasy příběh, který je obohacen velice netradičnímy jmény hlavních postav a nápaditou mapou celé říše ve které jsem se během četby skvěle orientovala... Co mě ale osobně neskutečně moc mrzelo byla vazba této knihy, jelikož při četbě mi najednou zůstalo v ruce 35 stran, což bylo poprvé v mém životě... Jinak ale knihu rozhodně doporučuji všem fantasy fanouškům!

Alex.Barunka
26.07.2016 4 z 5

Na pět hvězdiček to sice nebylo, ale pokud máte chuť vydat se do světa magie a fantazie, rozhodně po knize sáhněte. Kniha je plná napětí a dobrodružství a čte se opravdu jedna báseň.
Hvězdičku strhávám za časté opakování se frází a sem tam za "nehodící se dialogy".

Chensie
23.07.2016 4 z 5

Kniha je neuvěřitelně plná fantazie a emocí. Díky popisům má čtenář pocit, že skutečně šlape po vysušené půdě Morkantu. Osobně mohu říct, že jsem spíše přes romantické příběhy, ale tohle bylo neskutečné dobrodružství plné bitev dobra se zlem. Nepůsobilo to na mě, jako by to bylo jen podle nějaké pohádky. Já v tom viděla příběh samotné autorky, která mu dokázala vdechnout život. Teď, když knihu pozoruju, působí na mě vše krásně nostalgicky a já vzpomínám, jako bych s Lorelai opravdu prožila vše, čím si prošla...

Channach
20.07.2016 5 z 5

Ještě teď sbírám svoji čelist z podlahy. Fakt bomba. Podrobnější recenze v záložkách.

Autorovy knížky

C. J. Redwine