Harry Potter a věda: Čarovná věda na pozadí kouzel, podivných předmětů, lektvarů a mnohého dalšího https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423167/bmid_harry-potter-a-veda-carovna-veda-na-TXa-423167.jpg 3 5 2

Harry Potter přinesl myšlenku magie a čarodějnictví do každodenní reality více než kterákoli jiná kniha v historii. Magie je často vnímána jako nadpřirozená síla. Dokáže zaujmout a potěšit publikum kvůli své zdánlivé schopnosti vzdorovat fyzice a logice. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, zda má věda nějaké vysvětlení pro tyto fantastické výkony? Kniha Harry Potter a věda zkoumá vědecké principy oblíbených postav, kouzel, předmětů a scén ze světa tohoto literárního hrdiny. Nabízí vědecká fakta a analýzu pro jeho podporu. Mimo jiné se ptá na otázky jako jsou: Spatříme někdy neviditelný plášť? Jak nebezpečná jsou létající košťata? Dokáží vědci někdy provést kouzlo Wingardium Leviosa? Je možné seslat na někoho mdloby? a mnoho dalších... celý text

Věda
Vydáno: , MatfyzPress

The Science of Harry Potter

Tomas@S
30.12.2020 3 z 5

Na knížce mne zaujal zejména název, co tam tak můžou probírat? Buď to bude hrozná blbost a nebo něco skvělého :) Nakonec to je tak něco mezi. Autoři se snaží některé kouzelnické věci ze světa Harryho Pottera rozebrat z vědeckého pohledu a uvažuji zda se nedají realizovat. Někde je to docela poučné, jinde trochu násilné. Světlejší okamžiky jsou zejména ty kdy se probírá historie, to jsem se i dozvěděl pár zajímavostí.

svarnyp
03.08.2020 2 z 5

Bohužel musím opět říci, že nechápu na koho autoři při této práci mysleli. Kniha je někdy zbytečně složitá, někdy naopak lehká, často se místo vědeckého vysvětlení nějakého jevu ve světě Harryho Pottera jedná jen o shrnutí pár stávajících prací ve vědě. Myslím, že základní myšlenka je skvělá, jen provedení mi přišlo jako jednoduchá snaha přiživit se známé značce.

Harry Potter

Autoři knihy

Mark Brake
britská, 1958
Jon Chase
britská

Kniha Harry Potter a věda: Čarovná věda na pozadí kouzel, podivných předmětů, lektvarů a mnohého dalšího je v