Hadí královna

Hadí královna https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363671/bmid_hadi-kralovna-6fA-363671.jpg 4 52 9

Warhammer - Gotrek a Felix série

< 15. díl

Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Císařství, nebo jen obyčejní zloději a zabijáci? Pravda možná leží někde uprostřed a záleží zcela na tom, koho se zeptáte… Trolobijce Gotrek Gurnisson, který se na cestě za monumentální smrtí vydal na jih, a jeho lidský pamětník Felix Jaeger, se ocitnou uprostřed války mezi dvěma královstvími. Když je pak zajme krutá královna Chalida a podrobí si je své vůli, musí čelit hrůzám Země mrtvých… kde mrtví neodpočívají v pokoji. Další dobrodružství Gotreka & Felixe.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

The Serpent Queen , 2014

BigFous
25.03.2024 5 z 5

Po příšerném minulém dílu zase pecka.. První moje reakce byla proč zase upíři a nemrtvý, ale Antar z Mahraku, kníže Obsidiánového rozvodí, Lev z údolí, mocný syn nebes je úplně ta nejvíc postava za dlouhou dobu... Jo a Zabbai je taky fajn Upíři mi přijdou slabší než na jaký jsme zvyklí že Sylvánie.. Kniha je neskutečně čtivá, nepostrádá humor ani skvělé souboje. Super postavy ať kladně, záporné i ty neutrální. Reynolds umí postavám ať živým nebo v tomhle případě "mrtvým" vdechnout život.... Jo a Antar si zaslouží vlastní epos... Neskutečně jsem se bavil

GLaDOS_cz
27.07.2023 3 z 5

Líbil se mi děj, postavy i záporácká linka. Ale kniha má pár nedostatků, zaprvé si myslím, že autor příliš nerespektuje originální tvůrce, Gotreka udělal příliš ukecaného a Felixe příliš filosofického, hlavně v jedné scéně působil Felixův monolog až trapně. Dále se mi nelíbilo, jaké retrospektivní dobrodružství naši dvojici autor naložil a vysloveně vymýšlel hovadiny, co se měli odehrát v zemi jižních knížectví.

Celkově ale kniha je vcelku zábavná, řekl bych, že je na stejné úrovni se zabíječem orků, kde se Nathan taky nejdříve hledal.

Jirka92333
15.07.2023 5 z 5

Velice kvalitní díl. Líbil se mi děj, prostředí, postavy a vše hezky hraje dohromady.

dusan122
26.11.2018 3 z 5

Ne nejlepší,ale dobrá.

šmerdžito
18.11.2018 5 z 5

Poslední kniha o Gotrekovi a Felixovi mě velmi potěšila a bavila. Děj měl spád, akce výborná a nové neokoukané atraktivní prostředí. Pro fandy povinnost.

Miro.slav
11.11.2018 3 z 5

Ak niekto očakáva, že naši dvaja hrdinovia sa vydajú do podzemných hadích nôr, kde budú musieť čeliť kadejakým prerasteným plazom, až nakoniec nájdu bájnu matku hadov z obálky, tak budú sklamaní. Reynolds sa však naučil písať a už to nie je zlátanina typu "Cesty lebek". V tomto smere je kniha dynamická a zaujímavá. Ak prehltnete, že čítate niečo iné, než evokuje obálka, tak sa dá kniha naozaj dobre čítať. Akcie je habadej, miestami mi príde vedenie vojny dosť nelogické a Gotrek je na môj štýl až moc urozprávaný. Samotné finále ma ale vôbec nenadchlo, tam Reynolds akoby stratil šťavu a nápad. Inak môže byť. Uvidíme, čo prinesú nadchádzajúce dva diely. Snáď to Guymer opäť nesprzní.

starojda
21.05.2018 5 z 5

Parádní díl! Po dlouhé době kniha, která se díky čtivosti a napětí posunula skrz moje priority jako rodina, práce a tak :D. Nejsem z těch ultra-fans, co nemůžou zapomenout na Kinga. Ten si to u mě pokazil upíry a obry. Bylo vidět, že mu došel dech. Nástupníci nejsou takoví jako raný King, ale zrovna Reynolds mě z nich zaujal nejvíc. Líbila se mi Cesta lebek, ikdyž s výhradami. No a Hadí královna je prostě luxus. Po Městu zatracených je ten rozdíl fakt citelný. Vše funguje od začátku do konce, souboje, chemie, příběh, zápletka. No detaily si kdyžtak nechám do videa :)

PierRe Vesper
13.01.2018 3 z 5

Tak oproti Cestě lebek je to výborný posun dopředu, ale ve srovnání s Kingovou sérií, nebo Longovým pokračováním, je to pořád nedostačující.
Jestli Cesta byla za 10%, tak Hadí královna je přesně na 50%.. něco je nudné a nelogické oproti předchozím knihám a jinde se vyprávění dostává na úroveň Zabíječe.
Neurazí, ani nenadchne.
Mínusem pro mě určitě opět popis na obálce a tvrzení, že je kniha ze zabíječské série. Díle přeložení Khalidy na Chalidu a Nehekhary na Nehecharu.. nechápu...
zvlášť, když to překládá ta stejná paní jako vždy. To už by sakra měla tomu světu rozumět ne?

Neinka
19.12.2017 5 z 5

Ah, konecne je tady! Cetla jsem ji v anglictine a ceska verze me doufam ceka pod stromeckem :) Ale tento dil byl pro me navrat k zakladum Felixe a Gotreka, kdyz vetsina zaporaku neni uplne cerno bila je svet o neco uveritelnejsi. Skvele souboje a popsani sveta. Po tomhle dile jsem doufala ze Josh Reynolds napise konec serie, bohuzel se to ale nestalo. V kazdem pripade tenhle dil se stal jednim z mych nejoblibenejsich a doufam ze cestina to nezmeni :)

No tak docteno v cestine, a musim rict ze me cestina docela zklamala. V AJ se mi to cetlo daleko lepe. Ale jsem rada ze to u nas vyslo, serie Gotreka a Felixe uz je v Aj v papirove verzi nesehnatelna..

meč a magie Warhammer

Josh Reynolds