Gump – pes, který naučil lidi žít

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415682/gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-FVf-415682.jpg 4.6196
Žánr
Novely, Literatura česká, Příroda, zvířata
Vydáno, Kontrast
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Kniha Gump – pes, který naučil lidi žít

Přidat komentář
Nikol117
15. ledna

Trosku me to zklamalo, cekala jsem daleko vice, dle recenzi. Pribeh je to krasny, ale strasne kratky. Cekala jsem vic, daleko vic.

Vallenka
15. ledna

Nádherný příběh, kde je na počátku hodně smutku a bolesti, zároveň však neustálá naděje a nekončící víra, že i přes všechno zlé bude dobře. Příběh, který se děje dnes a denně, který by si mělo přečíst každé dítě, aby vědělo, jak nekonečná je psí láska a oddanost.

stumpy
15. ledna

Pohled na lidský svět psíma očima. Smutná bilance pro nás lidi. Knížečka je sice krátká, ale je v ní řečeno všechno podstatné. Mám doma 3 psy, takže pro mne je to zvěrstvo, si jenom představit, čeho všeho jsou lidé schopní. Gump je úžasný kluk co neztrácí po tom všem lásku a důvěru k nám. Určitě všem pejskařům i nepejskařům doporučuji si to přečíst. Pes není věc!!

petra3242
13. ledna

Kniha se mi líbila, jednoduše psaná, smutná, dojemná. Trochu jsem srovnávala s knihou Psí domov. Byla jsem ráda, že Gump našel domov, ale mrzelo mě, že už se neviděl s Béďou.

Pedias
13. ledna

Knihu jsem přečetla jedním dechem se slzami na krajíčku.
Jediná výtka - kniha je moc krátká.

Evickar
12. ledna

Příběh je obsažen asi jen do poloviny knihy. Zbytek jsou fotografie, text písně od Lounové a psi a lidé, kterými byly postavy inspirovány. Rozhodně bych tuto knihu nedoporučila dětem, je v ní mnoho zla a smutku. A štěstí najdete asi až na dvou až třech posledních stranách. Jedná se o plochý příběh plný utrpení.

romanka26
12. ledna

Pro mne byla kniha moc smutná.. :-(

Matita310
11. ledna

Takové ty knížky, které mají smysl.
Přečteno jedním dechem.
Doma mám venku ovčáka starou 14 let a 4 měsíce. Je to velká bojovnice.
Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo doma má čtyřnohého miláčka, ale také ti, který nad pořízením pejska uvažují.

Arsi
11. ledna

Krásná kniha, veselá a místy i smutná. Kniha mě dostala. Měl by si jí přečíst každý, kdo si chce pořídit psa.

Alisce
08. ledna

Jak jde o psy, tak mě ty knihy nebo filmy dojímají opravdu neskutečně. Tohle bylo, ale ještě mnohem intenzivnější než jsem čekala. I když já vlastně nečekala nic a to je nejlepší. Viděla jsem knihu skoro všude, ale nechystala jsem se jen tak po ní sáhnout. Kupovala jsem jí pro mamky kolegyni a najednou jsem ve vlaku četla a četla. Téměř po každé stránce jsem měla na krajíčku, protože.. prostě pes. Pes, který tak krásně zprostředkoval život těch čtyřnohých blázínků. Člověk se po přečtení hodně stydí za nás lidi, protože to, co někteří dokážou udělat je nepochopitelný.

Martinaa24
08. ledna

Moc moc pěkná knížka, nádherné ilustrace i děj, škoda jen že kniha má tak málo stránek. Četla se úplně sama. Člověk by se měl zamyslet, jak se někteří lidé k pejskům chovají a že to nejsou věci, které můžeme jen tak odložit. Trošičku mi připomínala Psí poslání

bara-z5649
08. ledna

Kniha je silná a plná fotek. Dokáže lidem otevřít oči a něco v nich kniha zanechá, ale příběh je malinko slabší a občas jsem tam viděla i prvky Psího poslání.

michaela3618
08. ledna

Napad na knihu skvely a doporucovala bych ji precist vsem, co si chteji poridit jakekoliv zviratko, at uz pejska ci kocicku... Ze take oni maji sve city. Ilustrace nadherna, jen pro me byla kniha moc kratka. :(

klaudia2722
07. ledna

Nápad na knihu skvelý, ale príbeh mi príde, ako keby ho autor napísal tak trochu na kolene. Príde mi to také prvoplánové a nedotiahnuté. V knihe ma veľmi zaujali ilustrácie.

Nikiny
06. ledna

Upřímně mě tato knížka dostala. Brečela jsem, smála se, vzpomínala na toho svého nejlepšího kamaráda a na to jaké jsem měla štěstí, že jsem ho našla a on našel mě v tom obrovském světě. Srdce by mi zlomilo, kdyby musel žít na řetězu a trpět jako mnozí jeho psí kamarádi. Už před nějakou dobou jsem začala chodit na procházky s utulkovými psíky a myslím, že aspoň taková pomoc k něčemu je. Tuto knížku by si měl přečíst každý člověk, aby se do jeho srdce dostala všechna láska, co v knize je. A to nejsem citlivka, ale tohle... Tohle byla víc než kniha... Alespoň pro mě.

Simmminek
05. ledna

Jedna z těch nejkrásnějších... Kéž by se příběh Gumpa dostal do rukou co nejvíce lidem. A lidé kteří zvířatům ubližují, navždy vymizeli. Krásná kniha.

IvusP
04. ledna

Přečteno tzv. "na jeden zátah". Skvěle napsané, jako by opravdu vyprávěl sám Gump. Knížka pro mně emotivně velmi silná, většinu jsem probrečela... Určitě doporučuji přečíst každému, nejenom milovníkům psů..

LivB
04. ledna

Asi už jsem cíťa, ale řvala jsem snad od druhý stránky. Dva kapesníky a asi tři hodinky na přečtení. Kéž by tenhle příběh pomohl lidem, uvědomit si, jak se chovají / nechovají..

PetiJelinkova
03. ledna

Tak málo stránek a přesto je v knížce napsáno tak moc . . .

Maňule
03. ledna

Ach, Gumpe, ty citová ždímačko, tys mně dal! Málo stránek a srdce na šrot, silný příběh a nějakou ,,čecháčkovskou mluvu" neřešte, důležité je poselství. Tak, a já se půjdu přitulit k tomu našemu chlupáčovi.
DOPORUČUJI!!

Safinka
03. ledna

u knihy jsem hodně plakala, velmi silný příbeh a emotivní

VendaS20
03. ledna

Jako součást projektu upozornit veřejnost na množírny a týrání zvířat je to super. Lidé by se měli nad tímto více zamýšlet a nebýt lhostejní.
Ovšem pokud bych měla hodnotit knihu jako takovou, je to spíše prvoplánová, průměrná povídka. Člověk už na začátku "kapitoly" ví co se stane, jednotlivé setkání s lidmi a psy na Gumpově cestě by si zasloužilo více rozpracovat, stejně tak závěr knihy. Nejvíce se mi líbily ilustrace, fotky a příběhy skutečných psů a lidí zapojených do jejich záchrany.

gab72
03. ledna

velice pěkně a citlivě napsaná kniha z pohledu psa. Jak se píše - srdceryvná, to opravdu je. Dodatek ke knize umocňuje naléhavost šíření osvěty mezi lidmi jak se chovat ke psům a nejen k nim.

peterkovasona
03. ledna

Došli mi slova ♥️

martisko3
02. ledna

Dojemný psí příběh, přečteno za den, ale ten hovorový čecháčkovský styl mi strašně vadil. 5* pouze za téma, příběh a kresby.

2

Štítky

charitativní činnost psi

Autor a jeho další knihy

Podobné knihy

všech 9 podobných

Kniha Gump – pes, který naučil lidi žít je v

Právě čtených26x
Přečtených274x
Čtenářské výzvě77x
Doporučených33x
Knihotéce138x
Chystám se číst205x
Chci si koupit97x
dalších seznamech3x