Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1858 566

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Adel822
29.07.2022

Popravdě moc nevím co si o této knize mám myslet. První mé nadšení vzniklo díky výborné propagaci ale díky ní jsem mněla moc veliké očekávání, ne že bych byla z knihy zklamaná to ne, ale rozhodně se nezařadí mezi mé nejoblíbenější knihy. Na knize mi vadilo jak je nespisovně napsaná díky tomu se mi hůře četla. Na druhou stranu se mi kniha vlastně svým způsobem líbila, hlavně tím jak velký má přesah ad už v moudrech nebo v hmotné opravdické pomoci.

Barbanka
23.07.2022 5 z 5

Jedním slovem nádherný příběh! A spousta životních mouder v něm….

Šárka88
15.07.2022 5 z 5

Neustále jsem se rozmýšlela, zda vůbec se do Gumpa pustit, co na té knížce všichni mají?Nakonec jsem zvolila formu audioknihy v podání Ivana Trojana a poslech byl super. Příběh plný očekávání, přátelství, dojetí, zrady, týrání. Svět očima psa, který to nemá lehké od svého narození. Jeho život vás chytne u srdce a třeba ukápne slzička. Je mi smutno z toho, že spousta psích životů žije v nepříznivých podmínkách a čekají na svůj duhový most. Pokaždé poslechnuté kapitole, jsem vyšla ven a koukla se do těch krásných oříškových očí naší tříměsíční fenky Kačky NO, řekla ji jak ji mám ráda i za to zlobení a jak je skvělá k naší skoro roční dceři. Doporučuji.

Sajdak
14.07.2022 5 z 5

Nádherný, dojemný a poutavý příběh. Příběh se mě hodně dotkl, tak kéž by se dostal i k lidem, kteří se k pejskům nechovají tak hezky, jak by měli, a trochu by se v tom přístupu změnili. :) Také bych řekla, že kniha splnila svůj účel, jelikož mi pomohla se rozhodnout a lehce se přestat bát hledání dalšího psího parťáka v útulcích.:)
Kniha je zajímavě psaná a na tento styl jsem si velmi rychle zvykla. Příběh, jak jsem již psala, byl dojemný a krásný. Knihu hezky doplňovaly ilustrace a zdroje inspirace v závěru knihy. Příjemný bonus je také charitativní účel knihy a český autor. :)

Katt15
07.07.2022 5 z 5

Nádherné, příběh se líbil i mé dceři a kniha putovala po celé rodině

vernem1850
16.06.2022 4 z 5

Krásný a smutný příběh. Na mě ovšem moc moderní.

munka
12.06.2022 4 z 5

Pekný príbeh o hľadaní domova a psieho šťastia.

knihovna22
08.06.2022 3 z 5

Já si téhle knížky moc cením jako opravdu povedeného charitativního počinu, sama jsem pejskařka, která dala domov potulnému voříškovi, ale literárně mě to, bohužel, vůbec neoslovilo.

van0502
06.06.2022 5 z 5

Moc krásný příběh o psovi. Kniha popisuje všechny jeho pocity, tělesné reakce na okolí

dendisek3
29.05.2022 5 z 5

Pěkná knížka. Přečetla jsem ji během par hodin.

Petraaa1
19.05.2022 5 z 5

Gump je kniha, která se mě dotkla. Je napsaná v podobě psích myšlenek od jeho narození. Zachycuje jeho nelehký život plný naděje, bezpodmínečné psí lásky a věrnosti k člověku. Najdou se v ní moudra, která by mohla čtenáře ovlivnit.
Poslouchala jsem ji jako audioknihu a v podání Ivana Trojana je skvělá. Poslechnuto za jeden den, nešlo se odtrhnout :)

Skoupka
17.05.2022 3 z 5

Spíš taková povídka na odpoledne. Chápu, co tím chtěl autor říct, ale žádná "velká literatura" to není. Půlku knihy tvoří obrázky... Ten "humbuk" okolo knihy trochu nechápu. Spíše jde o marketingový tak a snahu poukázat na útulky.

Mirka2778
12.05.2022 1 z 5

Zase jsem se nechala nachytat na módní hit.
Nemám ráda takhle prvoplánově postavené příběhy.
Vadí mi, když autor předstírá, že ví, co si myslí zvíře.
Z těchto důvodů bych nechala knížku bez hodnocení, ale... Autor mě opravdu vyprovokoval tvrzením, nebo spíš vyvolaným dojmem, že hladový pes nesežere uhynulého králíka. Ano, jsem přízemní.

ještěrka38
03.05.2022 4 z 5

Velmi milé čtení, ale tentokrát musím říct, že film je asi lepší. :-) Je to tím, že ve filmu vidíte ty opravdové psy. Ale příběh chytne za srdíčko jak v knižní, tak i ve filmové podobě.

aliza
01.05.2022 5 z 5

Milá, hezká kniha o pejskovi. Takové pohlazení na duši.

brunettlibrary
28.04.2022 4 z 5

Děj knihy plyne rychle. Oceňuji, že se tu autor neuchýlil k výplňkovým pasážím a tak krásně vynikla hlavní myšlenka. Charaktery postav byly vykresleny skvěle. Jednoduchý styl psaní se mi k typu této knihy hodí. Knihu můžu doporučila lidem, kteří mají rádi film nebo knihy od Camerona W. Bruce.

angelak
26.04.2022 4 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu malého pejska Gumpa.
Je hrozné, čím vším si stovky psů, koček a jiných zvířat projdou za své životy a někteří bohužel nezažijí ten šťastný konec.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Jednoduché, ale milé čtení. Proč ne....

MadlenkaM
24.04.2022 odpad!

Tak tahle kniha je nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Tohle prvoplánové emoční znásilňování přímo nenávidím! A ještě je to tak špatně napsané… Gump neví, co jsou peníze a říká tomu papírky, ale ví, co je to ryba, nemocnice, maso? Kde to všechno vůbec zjistil? A když rvete psa do batohu, vůbec nezačne štěkat / vrčet / kňourat? Celkově je příběh děravý a nedomyšlený. Z autora je mi zle, týrání zvířat je vážná věc a zneužívat toto téma pro své vlastní obohacení a ještě takhle je hyenismus.

monushka
17.04.2022 3 z 5

Milý příběh na jedno odpoledne.