Duna, grafický román, Kniha 2

Duna, grafický román, Kniha 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487476/mid_duna-graficky-roman-kniha-2-634301e629529.jpg 5 4 2

Grafický román Duna série

< 2. díl

Prenasledovaní harkonnenovskými zabijakmi utekajú nehostinnou krajinou a útočisko im poskytnú záhadní Fremeni. Spoznávajú tajomstvá planéty a čelia dilemám, ktoré naveky zmenia ich osud. Verná komiksová adaptácia, ktorú vytvoril Brian Herbert, syn Franka Herberta, a s ním autor bestselerov Kevin J. Anderson, sleduje Paulovu premenu z chlapca na záhadného spasiteľa. Výtvarne ju opäť uchopili Raúl Allén a Patricia Martínová a podarilo sa im majstrovsky sprostredkovať vesmír herbertovskej Duny.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Premedia

Dune: The Graphic Novel, Book 2. Muad'Dib , 2022

mirec88
10.01.2024 5 z 5

Skvelé pokračovanie. Fremeni sú skvelý národ a to, čo sa tu deje je proste úžasné. Nemôžem napísať, čo sa tu deje, lebo hocičo by bol spoiler, ale je to úžasne nakreslené a dobre vysvetľujúce pokračovanie, ktoré je už aj viac akčné a ešte sviežejšie ako prvý diel. Jednoznačne odporúčam. Veľká škoda, že teraz treba čakať do jesene na tretí diel a ešte ktovie kedy to bude v knižnici. Ale medzitým príde druhý film od Villeneuva, takže sa teším na kino zážitok.

BrooksWasHere
20.04.2023 4 z 5

Na príchod Fremenov som sa veľmi tešil a už len vďaka nim je druhá časť komiksovej Duny lepšia ako tá prvá. Príbeh dokonca aj trochu rýchlejšie odsýpa a vlastne celá "Kniha 2" sa číta veľmi dobre.
Jediné, čo mi tu však chýbalo boli jazdci na červoch, na ktorých spracovanie som bol zvedavý zo všetkého najviac, ale o to viac sa teraz môžem tešiť na komiksovú "Knihu 3" (škoda, že by mala vyjsť až na jeseň v roku 2024...).

Avšak vyzdvihnúť musím hlavne akčné a bojové scény, ktoré sú spracované skutočne úchvatne. Je výborné, ako z nich cítiť tú dynamiku a rýchlosť danej chvíle.
No najlepšie je aj tak to, že ako spracovanie legendárnej knižnej Duny funguje tento komiks veľmi dobre a svojej predlohe robí naozaj dobré meno :-)
Dávam 85 %

Autoři knihy