Vrahem na planetě Gor I

Vrahem na planetě Gor I https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32183/gor-kroniky-protizeme-vrahem-na-planete-gor-i-32183.jpg 4 12 1

Gor - Kroniky Protizemě série

Tarl Cabot se vydává za příslušníka sekty nájemných vrahů a pokouší se zjistit plány tajemných protivníků mimozemské rasy kněží-králů. První kniha ze dvou.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans

The Assassin of Gor , 1970

ludek.n
25.05.2021 2 z 5

Model jednoho románu ve dvou knihách se vydavetelství United Fans zřejmě osvědčil, a tak páté pokračování Kronik Protizemě dostáváme opět ve dvou dílech. Gramotný český čtenář by zřejmě nezvládl paperback, jenž by měl nějakých čtyři sta stran, proto nám jej hodní nakladatelé rozdělili na dvě části. Ta první je k vlastní škodě pouze příručkou: Jak vycvičit ženu otrokyni. Norman se znovu vrací k tématu, které omlel v předchozích knihách už téměř do omrzení a nyní mu tedy nasazuje královskou korunu. Pohled do zákulisí otrokářského domu Cernů ve městě Aru nadchne asi málokoho. Je to prostě nuda, ať už se na to člověk dívá jakoukoliv optikou. Norman ve svém patriarchálním nadšení utopil všechny ostatní motivy tak dokonale, že po nich nakonec nevzdechne ani okřídlený tarn. Zápletka má podobu vaty, která se po namočení slehne a nevydá ze sebe jedinou jiskřičku. Jestliže se Tarl Cabot v předchozích dílech cyklu choval jako hrdina bez bázně a hany, zde nemá daleko k hranici imbecility. Tichý, hodný a čestný chlapec, který kouká, aby byl, a přitom je to na slovo vzatý drsňák v černém oděvu, schopný všeho. Jenže v téhle knize z toho všeho bohužel zbylo jen velmi málo nebo nic.