Golem z Hollywoodu

Golem z Hollywoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224862/bmid_golem-z-hollywoodu-G8r-224862.jpg 3 45 16

Když se potká vyhořelý detektiv z L. A., tajemná žena a starověké monstrum toužící po odplatě, začnou se dít věci. Legenda o pražském golemovi, vyrobeném v šestnáctém století rabi Löwem a spícím v podkroví pražské synagogy, se traduje již řadu let. Ale co když je golem už vzhůru… Detektiv Jacob Lev se jednoho rána probudí omámený a zmatený. Zdá se, že si předchozí večer přivedl z baru krásnou ženu, ale nemůže si vybavit, jak se s ní seznámil – a ona zmizí dřív, než se mu to podaří zjistit. Tato záhada pro něj však není tak důležitá jako nový případ, který se chystá vyšetřovat. Jacob Lev je totiž převelen na oddělení Zvláštních projektů, o němž ani nevěděl, že existuje, aby se podílel na vyšetřování podivné vraždy v hollywoodských kopcích. Nebylo nalezeno tělo, jen zatím neidentifikovaná hlava na podlaze. A na kuchyňské lince je vypálený hebrejský nápis: Spravedlnost.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Golem of Hollywood , 2013

malen
12.02.2021 4 z 5

A tak jsem nakonec dala 4 hvězdičky, protože to bylo lepší, než jsem podle komentářů a hodnocení čekala. Je to prostě jiný Kellerman, s mysteriozními prvky, ale mně se četlo dobře. Trošku víc propracovaný konec bych možná uvítala..

ThomasRuhe
11.01.2021 2 z 5

Tak mě to moc nebavilo. Detektivní pasáže jsou dobré, ale kapitoly odehrávající se v minulosti nedávají dlouho valný smysl, až teprve v závěru se odhalí souvislosti se sérií vražd. Konečné řešení případu se mi taky nezamlouvalo, moc divné až mystické. Souhrnné hodnocení knihy je asi 50%.

Melic
03.12.2020 3 z 5

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal něco horšího. Takže jsem byl spíše příjemně překvapený. Není to sice takový ten strhující děj, který vás nutí neodložit knihu až do rozuzlení, ale zajímavý je. Ten příběh z minulosti mě po pravdě moc nebavil, ale zase tomu záživnějšímu současnému dodal aspoň špetku vysvětlení.

13Anna666
22.05.2020 5 z 5

Tato knížka, bych si troufla říct, že je moje nejoblíbenější. I to přeskakování z přítomnosti do minulosti a zase zpátky je dokonalé a propracované. Protože se zeptejte, kolik knížek má dvě dějová vlákna?

Rea6
09.03.2020

Ačkoliv jsem se fakt poctivě snažila knihu dočíst, nedala jsem to. Začátek dobrý, pak už jen zvláštní směs detektivky, tajemna a kdovíjakých žánrů. Možná zhustit děj do poloviny, vynechat zbytečné dějové linie a bylo by to fajn...

čef
16.01.2019 3 z 5

No tak ti nevim...Rozkročení žánrů v této knize se mi zdá až trochu moc, na mně určitě příliš. Pátrání po sériových vrazích - dobře, ale v kombinaci s židovským mystériem.. no teda, co to jako má být? Ani Praha a Golem pro mne nemůže zachránit dívku-brouka, natož zdlouhavé litanie z biblických dějin. Ocenit snad lze spisovatelskou zručnost, osobitost a neotřelost díla, možno asi doporučit čtenářům Temné věže nebo podobným fantasy snílkům.

Laf
14.10.2018 3 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mne zaujal popis děje na obálce. Avšak po zabrání do knihy jsem se třetinu děje nutila do čtení, místy jsem to vzdávala a už jsem to skoro nevydržela a knihu odložila jako nedočtenou. Naštěstí přišel zvrat a děj začal být konečně lepší a poctivě jsem ji dočetla až do konce. Celkově knihu a děj hodnotím jako průměr. Nápad dobrý, ale zpracování trochu pokulhávalo. A celkově mi chyběla nějaká akce nebo něco, díky čemu bych ráda po knize sáhla znovu.

caldap
03.10.2018 3 z 5

Čekala jsem víc, přeskakování z jednoho příběhu do minulosti mě trochu odrazuje..

moudivlacek
29.08.2018 3 z 5

Ta knížka mi dala zabrat, kdybych vzala hlavní dějovou osu a sklepala z ní ty vymyšlené nesmysly, byla by to docela slušná detektivka, ok - protkaná upraveným příběhem ze židovské bible. Ale tohle bylo prostě na mne moc.
Autora a jeho sérii o psychologovi Alexovi mám ráda, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Mně to prostě nesedlo a vím, že tuhle knihu už podruhé do ruky určitě nevezmu.
Kdo má ale rád vymyšlenosti na hranici scifi, bude se mu to líbit.

RendysStrange
18.06.2018 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než mi příběhy začali dávat smysl.
Jen si říkám co ten konec?

Garfinela
15.11.2017 1 z 5

Málem jsem nedočetla a na konci jsem zjistila, že by to nevadilo. Co to mělo být?

jiri2737
18.02.2017 2 z 5

I když si v tom zahrála Praha nemělo to šťávu jako romány které psal Jonathan sám. Talent se dědí málokdy.

Martina23275
31.05.2016

Na to, že mám knížky od Kellermana hrozně ráda a začtu se do nich hned od první kapitoly a knížku odložím až když jí dočtu, tak u této knížky jsem se nemohla vůbec začíst a bylo to moc zdlouhavé od samého začátku. Vzdala jsem to a možná, že se k ní někdy vrátím a zkusím to dočíst do konce.

trudoš
18.02.2016 3 z 5

Otec a syn Kellermanovi patří ve Spojených státech k literární špičce na poli moderního thrilleru. V románu Golem z Hollywoodu spojili své síly a lásku k judaismu, z čehož vznikla detektivka říznutá fantastikou, kdy regulérní kriminální zápletku komplikují staré legendy. Naneštěstí pěti set stránkový rozsah dělá z detektivního pátrání lehce únavný maraton. Morbidní atraktivnost, kterou jinak příběh rozhodně má, zpomaluje i fakt, že místo hledání pachatele bestiálních vražd se víc prostoru věnuje identifikaci jeho obětí. To alespoň trochu kompenzuje vypsaná stylistika a vtipné průpovídky hlavního hrdiny, přičemž dost povedená je i rozsáhlá část odehrávající se v pražských uličkách.
Největší slabinou knihy tak nakonec zůstává její cílová skupina. V USA tomu bude pravděpodobně jinak, ale obávám se, že v Čechách se najde jen pramálo židovských čtenářů, libujících si v béčkových thrillerech. To je jako byste chtěli ortodoxního katolíka přesvědčit, že Da Vinciho kód je fakt super skvělá věc.

Eky
04.08.2015 5 z 5

Kniha byla super... možná trochu ze začátku zdlouhavá, ale pak u konce se vlastně vysvětlilo vše. Také byly super dodatky, které psaly o úplně jiném ději, který pak vysvětlil to co se odehrávalo v případě na kterém pracoval Jacob. Jediné co bych vytkla, je že se na konci už nezmínilo nic o May.
Knihu určitě doporučuji :)

mdvorak
16.03.2015 2 z 5

trošku děs - korektura žádná, protože jinak by to ten někdo, kdo je za to zodpovědný takhle nepustil mezi lidi...

Autoři knihy

Jonathan Kellerman