Gold River

Gold River https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116113/gold-river-116113.jpg 4 4 4

Luigi1
31.07.2022 4 z 5

Moc pěkné čtení.

DanielBrstak
19.05.2022 5 z 5

Tak toto sa Ungerovi vážne podarilo ! Je tu naozaj všetko: hľadanie zlata, rafting divokej rieky ,súboj muža proti mužovi v rieke do posledného dychu, útok grizzliho ,hra na skrývačku v bažinách a k tomu jeden podarený indián čo pozná mapy všetkých zemí sveta a vie vypočítať objem gule ! .Ale hlavne: má to v sebe to kúzlo divokého Západu,ktoré sa z brakových westernov úplne vytratilo. Divoký Západ nemá byť len o revolverových hrdinoch,ktorý strieľajú na všetko čo sa pohne,ale o dobrodruhoch,nových výzvach a o hľadaní nového,lepšieho života a štastia,ktoré si treba tvrdo vybojovať. Gold River totiž rozhodne svoje zlato nevydá zadarmo ! Pochváliť treba aj zopár vtipných okamihov(Hádka o meno rieky, indiáni hrajúci poker) a tiež zloduchov ktorý tú nie sú len na odstrel,ale solídne improvizujú, neustále predvídajú a hlavnej dvojici zatápajú do posledného okamihu. Zamrzí konečné zúčtovanie so zloduchmi,čakal som čosi veľkolepejšie,ale hlavný hrdina nebol pištolník, a to je aj možno fajn že z neho Unger neurobil dalšieho "najrýchlejšieho pištoľníka na Západ od Pecos" . Je to síce brak,ale je to pútavo napísané a nenudil som sa ani sekundu.Zatiaľ to najlepšie čo som od Ungera čítal. Dávam plné hodnotenie,ale berte to z rezervou.

unionpacific
15.12.2019 5 z 5