Godzilla - fakta fikce film

Godzilla - fakta fikce film https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181754/godzilla-fakta-fikce-film-ggF-181754.jpg 3 7 2

Slavná mytologická příšera ohrožuje New York a střet lidí s fantastickým netvorem přináší všude jen zkázu a zmar. Proti netvorovi nastupuje americká armáda, aby zničila ještěra i jeho potomky. Notoricky známý příběh potěší nejen starší a střední generaci, ale především dětské čtenáře. Poslední část knížky popisuje vznik a tvorbu poslední filmové verze, kde byla užita úžasná počítačová animace a všechny možné výdobytky moderní techniky.... celý text

Israha
03.03.2020 1 z 5

Knihu jsem si pořídil coby skalní fanoušek a sběratel všeho, co souvisí s "kaiju eiga", a nutno říct, že jinou než sběratelskou hodnotu bohužel nemá. Obsahuje novelizaci Emmerichova filmu z roku 98, která je v podstatě doslovným přepisem filmového scénáře, a jediné, co nabízí navíc, je lepší profilace hlavní lidské postavy. Druhou částí je pavědecká úvaha nad tím, jestli by obří plazi v mořských hlubinách mohli skutečně existovat. Tato pasáž se citacemi odborných poznatků snaží tvářit jako něco smysluplného, ale ve skutečnosti jde jen o záhadologickou honbu za seznací, jak to bylo v devadesátkách moderní. Třetí a poslední část obsahuje faktografické ohlédnutí za původními japonskými filmy s Godzillou a nějaké zákulisní detaily a názory na samotný Emmerichův film, přičemž hlavně ta historická část obsahuje řadu nepřesností a zmatečných informací. Celkový čtenářský zážitek pak ještě více devalvuje absence zásahu korektora, takže chybami, překlepy a těžkopádným překladem se text jen hemží, a korunu tomu nasazuje zcela chybějící část děje v rámci novelizace, tam prostě pár kapitol prostě a jednoduše zmizelo. Velmi špatná publikace, skalním nabízí jen zmíněnou sběratelskou hodnotu, a náhodný čtenář udělá lépe, když se podívá na film a faktografické věci si v ucelenější podobě najde na fanouškovských webech.

Alchymik
20.05.2014 3 z 5

Tuto knihu jsem kdysi dostal na Vánoce. Je do posledního puntíku absolutně totožná s filmem. Navíc v ní část děje v druhé polovině chyběla - zřejmě chyba při tisku. každopádně doporučím spíše film. Ten navíc přidá audiovizuální zážitek.

zfilmováno příšery, monstra filmové triky

Autorovy knížky

1998  54%Godzilla - fakta fikce film