Giuseppe Zigaina

Giuseppe Zigaina
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242772/giuseppe-zigaina-242772.JPG 4 1 1

xulij01
09.04.2023 4 z 5

Katalog výstavy mapující tvorbu tohoto italského malíře. Jedná se o rozměrnější publikaci, šířka cca 24,5 cm a výška 31 cm. Tištěno na kvalitním papíře. Dílo umělce je rozebíráno z pohledu následujících uměleckých kritiků: Floriano De Santi, René Berger, Vanja Strukelj, Roberto Tassi, Michael Semff. Zabývají se zdroji jeho inspirace, rozebírají fáze vývoje, někteří se věnují jen vymezené části jeho tvorby (například Tassi grafice). Nabízejí vcelku zajímavé pohledy. Od stránky 211 je text psán samotným malířem (najdeme zde i vzpomínky na dětství a situace, které značně ovlivnily jeho tvorbu). Mě osobně text od umělce přišel mnohem zajímavější než ten od kritiků, je nesporné, že měl i značný literární talent. Vše je doplněno velkým množstvím reprodukcí. Jedinou výtku, kterou mám, je, že ne všechny jsou bohužel barevné (na druhou stranu je v knize celkově obsaženo 243 reprodukcí, takže si lze udělat slušnou představu o jeho tvorbě). Celkově bych hodnotil 90 %.