Za ledovou bariéru

Za ledovou bariéru https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313075/bmid_za-ledovou-barieru-QV1-313075.jpg 4 120 28

Gideon Crew série

Ledová bariéra série

2. díl

Meteorit na mořském dně ožívá. Kvůli tragédii ve vodách u Antarktidy vyšla najevo děsivá pravda: meteorit, který se pokoušela získat nedávná výprava, nebyl obyčejný kus horniny, ale složitý organismus z dalekého vesmíru. A teď se usadil na mořském dně a začal růst. Jestli se ho nepodaří zničit, planeta je odsouzená ke zkáze. Zbývá jediná naděje: musí ho zklikvidovat šéf výpravy Glinn se svým týmem, na tento úkol bude třeba Gideonových zkušeností s jadernými zbraněmi. Gideon s kolegy však brzy zjistí, že „meteorit“ se nehodlá vzdát bez boje…... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

Beyond the Ice Limit , 2016

Melic
13.03.2017 3 z 5

Předchozí knihy série jsem nečetl, ale četl jsem Ledovou bariéru. Musím říct, že jsem podle hodnocení čekal slabší knížku. Přitom se prakticky vyrovnala Ledové bariéře. Jen ten nápad s množením - vystřelte předměty do vesmíru, s tím, že mají zasáhnout v nekonečném prostoru planetu, to samo o sobě není moc pravděpodobné. Navíc ještě planetu s vodou, to mám pocit, že mohli vymyslet lépe.

Nelly
06.02.2017 5 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale mně se to líbilo. Napínavé, lehčí čtení, na začátku i nějaký ten humor, a to že se očekávaný thriller změnil ve sci-fi typu "vetřelec", mi tam prostě sedlo. Podle mne to bylo dobré uzavření Ledové bariéry. Gideon mi více přirůstá k srdci a těším se na jeho další zahrávání si se štěstím.

Wan58
31.01.2017

Knihu jsem si předobjednal hned, jak to bylo možné a těšil se na ni jak sněhulák na mráz.Mám oba autory velice rád a mám i jejich kompletní knižní vydání ale připadám si chvilkově (protože se knihou prokousávám a čtu ji už z povinnosti) jako ten slepec co přejíždí prsty po struhadle a pro sebe si říká " teda takovouhle blbost jsem ještě nečet". Tak snad bude příště líp.

babicka_amalka
25.01.2017 2 z 5

velké zklamání, dočítám v podstatě jen z povinnosti; jejich knihy mám ráda, ale tohle je tak splácané scifi, že se to nedá;
x krát provařený motiv "vetřelce", jako by "vykradli" několik dalších autorů; škoda času;

PočetBook
19.01.2017

Začal jsem knihu číst a musím říct že postrádám překladatelskou návaznost na vynikající Fabiánův překlad Ledové bariéry. Zkratka organizace je jinak, hodně věcí je jinak. Nevím proč se překladatelka nesnažila dodržet jednou nastavený styl překladu.

lampernaqui
19.01.2017 2 z 5

Těšil jsem se na pokračování příběhu o spóře na dně oceánu. Předešlý příběh měl zajímavý nápad ohledně stěhování nejtěžšího předmětu na světě, tady další takový nápad chyběl. Po pár stránkách jsme už na cestě lodí, žádné zdržování a hned do akce. Jindy by mi to třeba nevadilo, ale tohle mi přišlo jako knížka, kterou se jim vůbec nechtělo psát. V poslední době mi přijde, že autoři mají vždycky dobrý nápad, vyberou si skvělé prostředí... a potom to celé zadupou hromadou hloupostí, že mě to ani nebaví dočíst. Kupříkladu červi. Už to holt není ta kvalita, jako první Pendergastovky. Jenže stejně jim pořád dávám šanci. Když budu mít náladu na podmořské scifi, raděj isáhnu po Crichtonově Kouli.

ina77
03.01.2017 3 z 5

Tak teda velké zklamaní.Mám autora ráda a vždy se těším na nové knihy,ale tato mi přišla dost slabá,tak snad další bude zase dobrá.

horvis
24.12.2016 2 z 5

Zrovna to čtu a myslim, že můžu říct, že je to lepší než předešlý díl "Ztracený ostrov"
Zatím jsem cca v půlce.
Čtení je to fajn, takže doporučuju.

Antarktida thrillery meteority sci-fi

Autoři knihy

Douglas Preston
americká, 1956
Lincoln Child
americká, 1957

Kniha Za ledovou bariéru je v