Kód smrti

Kód smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110826/bmid_kod-smrti-i02-110826.jpg 4 168 168

Gideon Crew série

Představujeme vám Gideona Crewa: geniálního podvodníka a krále zlodějů. Dvanáctiletý Gideon Crew byl svědkem toho, jak jeho otce, špičkového matematika, obvinili z velezrady a zastřelili. Ve dvaceti se u matčiny smrtelné postele dozví pravdu: jeho otec byl křivě obviněný a úmyslně zavražděný. Těsně před svou smrtí ho matka poprosí, aby otce pomstil. Když teď má Gideon nový smysl života, připraví pro člověka, který zničil jeho otce i celou rodinu nemilosrdnou pomstu. Jeho plán je geniální, propracovaný do poslední detailu a úspěšný. Zpovzdálí ho však kdosi pozoruje. Kdosi velmi mocný, na nějž Gideonovy jedinečné schopnosti udělaly velký dojem. Někdo, kdo přesně takového mstitele právě potřebuje. Nabídne mu dobře placenou, i když velice obtížnou práci. Pro Gideona může tato operace znamenat začátek nového života...... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

Gideon’s Sword , 2011

Clarins
07.01.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla za 2 dny, takže to asi nebylo tak strašné. Sice to není Pendergast, ale Gideon je docela vtipný sympaťák.

trudoš
05.01.2016 3 z 5

Přestože mají Douglas Preston a Lincoln Child už léta zaběhnutou hororovou řadu s agentem Pendergastem, rozhodli se tentokrát pro něco nového. Něco, co ještě nikdy nedělali - akční špionážku. A i když jsem si od nich zvykl na ledacos (v dobrém), přeci jen byl pro mě Kód smrti nakonec trochu nepříjemným překvapením.
Jak totiž obdivuji jejich talent pro vytvoření pulpové zápletky se sympatickými hrdiny, tady došlo k nějaké prapodivné chybě v matrixu. Nevěrohodné postavy, předvídatelný děj a primitivní dialogy, to všechno dělá z románu dost divoký úlet. Nezvládnuté rozvržení zápletky mu však kupodivu na čtivosti neubírá. Přičemž za naprosto úchvatný výjev, který by si regulérně zasloužil ocenění za nejlepší akční scénu roku, považuji závěrečný souboj dvou pracovních rypadel. Možná se tedy Gideon Crew tak úplně nepovedl, ale o nápady autoři evidentně stále nouzi nemají. A také potěšilo znovuzrození dvojice Garza & Glinn, specialistů na neřešitelné situace.

bukiet
09.12.2015 4 z 5

Gideon je zábavný, naštěstí neřeší rodinné vztahy a jde tvrdě po akci. Čtivo je to typicky pulpové, koneckonců stejně jako příběhy kolegy Pendergasta. Ty už ovšem poněkud zasmrádají. Gideon je ale dosud svěží. Brak. Svěží brak. Neřešit, nemíchat a číst rychle až dokonce.

JanaG.
29.10.2015 5 z 5

Sice to není agent Pendergast, ale také to má spád a čte se to moc hezky

Thebookman
30.07.2015 5 z 5

No, je pravda, že je to něco jiného, než například Relikvie, Dračí hora nebo Ledová bariéra, ale že by to byl až takový propadák, to bych zase tak neviděl. Je fakt, že jiné knížky od Prestona a Childa jsou propracovanější, jako třeba série o Pendergastovi, ale naopak touto knížkou známá spisovatelská dvojice ukázala, že umí napsat i jiný styl, než ten propracovaný. A to je podle mého názoru velké plus, že příběh dokážou vyprávět i takto. Všechno důležité tam bylo, žádné zbytečné detailní popisy. Četlo se to jedním dechem, stránky před očima jen letěly rychlostí akce, která byla na každé stránce.
Proč všechno odsuzovat? Vždyť jde hlavně o příběh. A Gydeon Crew si jistě najde své příznivce.

Petra28
15.07.2015 2 z 5

Tak to byla bída :-( škoda času.

šipek
05.04.2015 2 z 5

Jedním slovem bída.Vůbec mě tato kniha nezaujala. Divím se že jsem to dokázal dočíst.

MorbidCuriosity
30.12.2014 4 z 5

Jak zde bylo řečeno, Pendergast je holt Pendergast a Gideon Crew Pendergast rozhodně není.
Knížka jsem začala číst s jistým despektem, protože mě štvalo, že moje zásoba pendergastovek skončila, nicméně proti své vůli jsem se do knihy nakonec přece jen začetla a vůbec to nebylo špatné. Příběh mi nepřišel zdaleka tolik zajímavý, jako jsou pro mě všechny Pendergastovi, ale bylo to zase něco trochu jiného a mně trvalo, než jsem svůj mozek přesvědčila o tom, že tyhle dvě série prostě nemůžu srovnávat. Když jsem se od srovnávání konečně odpoutala, podařilo semi celou knihu vnímat jako zdařilou detektivku, ale tak jako tak mi tam něco chybělo.

lampernaqui
12.11.2014 3 z 5

První kniha s novým hrdinou. Nebylo to špatné, ale Pendergast je přeci jenom Pendergast. Očekávám, ze Gideon bude pár dílů mít, tak po pátém by se dozvěděl, že ohledně nemoci mu všichni lhali a že ji buď nemá, nebo je možná nebezpečná operace, kterou podstoupí. Jeho vychytávky a lži byly občas za hranou, vyptávání bylo "nenápadné" a všichni mu sdělili všechno to, co by jinak nesdělili..ok... A souboj rypadel? Kde jinde to uvidíte!

HonzaT
06.08.2014 4 z 5

Paráda, čekal jsem podle hodnocení, že to bude horší, ale ono nebylo :-) Mohli Gideona lépe popsat, včetně minulosti, jeho práce atd. Akce za akcí a vychytralé podvodné intriky, nebojím se říct, že by skutečně takhle fungovaly. A jaktože Eli Glinn žije?? Myslel jsem že umřel na té lodi v jedné z jejich předchozích knih:) Prostě ty dva dohromady můžu. Prestona víc, Childa méně pač mě zklamal Utopií a Třetí bránou. Druhý díl o Gideonovi si určitě přečtu!!!

horvis
21.06.2014 3 z 5

Četl jsem tuto knihu asi před rokem.
Poněvadž si už vůbec nevybavuji o co tam šlo, i přes tu nápovědu v popisu knihy viz. výše, tak to asi nebylo nic moc, ale ani úplná nuda, to bych si totiž taky pamatoval.
Jako úplná nuda mi např. příjdou knihy: Utopie, Seznamka smrti, Třetí brána, Relivie, Pekelná síra atd. ....

Solverino
11.06.2014 1 z 5

Velmi, velmi, velmi slabé. Plné nelogických kiksů i úplných nesmyslů a "naprosto úžasných" zvratů. V reálném životě by Gideon dostal cca na straně 3 pěstí do čenichu a dále nepředváděl své veletrapné exhibice. Otřesné! Z celé knížky čiší prvoplánovost na sto honů... no hnus velebnosti! :(

Dines
24.05.2014 odpad!

Hodně daleko, směrem dolů od předešlých titulů jako byl Poklad, Údolí tyranosaura, Mayský protokol, Ledová bariéra... Nezajímavé, laciné, napsat něco za každou cenu, knížka do počtu, nic víc....

Roob
27.02.2014 4 z 5

Od těch dvou je to co jsem očekával.Pěkné čtení .Akorát od špičkového Kývajícího jeřába bych čekal více.

Fuksinka
22.12.2013 3 z 5

Já jsem se docela bavila. V knize bylo pár nelogickych kravin ale rozhodně lepší, než poslední pendergastovky, u těch jsem si říkala, že je už snad přestanu číst. Hrdina byl fajn a nebýt těch vykouzlených brýlí pro noční vidění a scénky s rypadlem, možná bych přidala hvězdu. Takhle dávám 60%.

enkibb
19.12.2013 4 z 5

Cakal som kedy to pride a je to tu. Verim ze v sucasnej "brakovej" konkurencii je problem napisat, predat a uputat citatela a ocakaval som ze aj skvela dvojka Preston-Child bude musiet prist s jednoduchsim a masovejsim dielkom, ktore oslovi vacsie skupiny citatelov. Bohuzial ako tu citam nazory, a stotoznujem sa, trosku sklamali nas, vyznavacov tajomneho a svojskeho Pendergasta.
Ale musim pripustit ze su situacie, ked si rad precitam aj tento druh Hollywoodskeho formatu. Dalsiu Gideonovku si urcite rad precitam.

kanadan
23.11.2013

Gideon nesahá Pendergastovi ani po kotníky,také děj a zápletka nic moc,doufÁm,že autorské duo Preston a Child se zase vrátí k románům o svérázném a podivínském Pendergastovi.

Niraj
08.09.2013 2 z 5

Po pár stránkách jsem to málem ukončil, protože tak stupidní konverzace, způsob, jakým děj probíhá, jak hl. hrdina získává ode všech informace, byť jsou sebetajnější, všechny ty náhody, co se stanou ... to se mi nedařilo zkousnout. Nakonec jsem se přemohl a četl dál, a ke konci už to celkem i šlo. Nicméně že bych se pouštěl do podobných vod znovu, to v žádném případě. Dost je tu vychvalována kniha Relikviář od týchž autorů, tak zkusím ještě tuto knihu, ale jestli ani ta nezaujme, tak pouštím tyto autory k vodě.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

s nadšením jsem se na tuto knihu vrhnul a poté čekal na druhý díl, který jsem dočetl nedávno. S očekáváním se těším na další pokračování

Patapuf
05.03.2013 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila... Je to sice něco nového, ale nepostrádá to poutavý příběh a napětí až do konce...... Je to něco co chybělo chladnokrevné mstě...

Autoři knihy

Douglas Preston