Ghost in the Shell 1

Ghost in the Shell 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343853/bmid_ghost-in-the-shell-hft-343853.jpg 4 165 37

Ghost in the Shell série

Píše se jednadvacáté století a hranice mezi člověkem a strojem je čím dál nejasnější. Lidé mají mechanické implantáty a stroje jsou vylepšovány pomocí lidské tkáně. Agentka Motoko Kusanagi je členem speciální jednotky, která pronásleduje nebezpečné teroristy a kyberzločince. Především vražedné hackery, kteří se dokáží nabourat i do lidského mozku. A za tím vším stojí možná ještě něco víc...... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

The Ghost in the Shell 1 , 1991

LordSnape
17.01.2018 5 z 5

Chvilku to trvá, než se člověk zorientuje a najde si cestičku k jednotlivým postavám. Anime jsem viděl kdysi dávno a musím říci, že manga mě bavila a naprosto chápu, proč si vydobyla takové kultovní místo mezi ostatními. Poznámky pod čarou a různé vysvětlivky od autora vedle oken mě číst bavilo, narozdíl od jiných. Člověk se při nich mnoho dozví a jindy i dost zasměje. Majora jsem si zamiloval a při druhém čtení už je to prostě plná palba hodnocení.

bob0795
06.01.2018 2 z 5

Uff... Co na tohle vlastně říct... Jsem velký fanda původních anime filmů a upřímně řečeno, čekal jsem od mangy větší podobnost ve stylu vyprávění.
V knize je spousta kýčovitých vtípků a kreseb, které se za každou cenu snaží čtenáře pobavit, ale Major má být v mých očích všechno, jen ne humorná postava. To vlastně platí i o celém GITS. Navíc ty všudypřítomné poznámky pod obrázky mě dost rušily a i když vysvětlovaly zpravidla nějaké technické či politické informace objevující se v příběhu, působilo to na mě extrémně nudně a zbytečně (hard sci-fi z budoucnosti dle mého názoru nepotřebuje odstavec textu, snažící se po technické stránce vysvětlit funkčnost zásobníku u fiktivní pistole...).
Dále jsem se jen těžko prolouskával prvními dvěma třetinami knihy, kde jsou prakticky vzato pouze samostatné, ne příliš zábavné povídky. Poslední část je o třídu lepší a dost tím všechno zachraňuje, ale stále mám dost rozporuplné pocity. Anime adaptace mi je obecně mnohem, mnohem bližší a uvidím, jestli si vůbec někdy přečtu pokračování.

marvarid
20.11.2017

Můj první pokus o manga komiks. Zatím jsem ale knihu nedočetla. Je krásně nakreslená, ale někdy se v ději ztrácím. Taky se přiznám, že se mi pletou japonská jména a musím se vracet, abych se ujistila, o kom je řeč. Někdy je nějaká situace popsána jen v náznaku a všechny postavy se tváří, jako že je vše naprosto zřejmé. No, mně to tedy často jasné není.
Každá kapitola tvoří samostatný příběh. Já jich přečetla asi 5 a pak jsem se jednoduše do dalšího nepustila, protože mě v tu chvíli víc lákal klasický román. Ale zatím mám v plánu se ke knize vrátit.

Usire
17.11.2017 5 z 5

Manga je velmi čtivá a moc pěkně nakreslená. Střídání coloru s monochromem je úplně úžasný počin. Bohužel autorovy myšlenky jsem někdy zcela nepochopil, protože použil na mě až moc velké abstrakce. Připojený doprovodný text se to sice snaží vysvětlit a mnohdy to i dobře funguje, ale konec knihy byl na mě zřejmě už moc.

Gustik5
10.11.2017 3 z 5

Nadčasová, rozhodně ne dokonalá. Tak na mne tato manga jako celek působila. Ačkoli témata, jež jsou zde přítomna, mohou působit na oko celkem vysosaně (člověk vs. stroje, práva jedince, umělá inteligence, kyborgové, apod.), je nutné si uvědomit, jak geniální byla autorova mrazivá vize v době, kdy neexistovaly sociální sítě a širší použití internetu jako takového bylo v počátcích. A právě tímto způsobem snadno poznáte skutečně nadčasové sci-fi. Jde totiž o žánr, u kterého jeho díla stárnou zdaleka nejrychleji. A pokud je něco aktuální po více než dvou dekádách, ba dokonce spousta myšlenek se s odstupem let strefila do černého, svědčí to přinejmenším o značné předvídavosti toho, kam všichni spějeme. Kritika společnosti, jež z mnoha premis v knize obsažených vyplývá, se dá zkrátka až nepříjemně dobře aplikovat na svět dneška. Navzdory složitosti, s jakou na vás GITS v začátku vyrukuje, se vyplatí ji dočíst do konce.

Nýdnol
15.10.2017 4 z 5

Konečně chápu, proč Masamure vnímal své dílo v porovnáním s anime jako nepochopené.

michal3736
14.09.2017 3 z 5

Očekával sem trochu více jak bylo avizované různými recenzemi i tím, že se jedna o kult. Příběh ve finále o ničem. Při zpětném ohledu jsem si za cenu komiksu mohl koupit něco mnohem lepšího. Ale zvládl jsem to dočíst, tak aspoň tři hvězdy.

KorovaLtd.
18.08.2017 5 z 5

Ghost in the Shell je třeba podávat po menších kapitolách se zápletkami politického, sociálního a kriminálního charakteru se značně cyberpunkovou atmosférou.
Naši známí hrdinové ze Sekce 9 – majorka Motoko, Batou, šéf „opičák“ Aramaki a další kolegové – se setkávají s Loutkářem, konkurenční Sekcí 1 a řadou japonských ministrů, co jim šlapou na paty, střetávají se státními, obchodními nebo korporátními zájmy, využívají při tom nejmodernější technologii, zbraně a všemožná udělátka (Nesmím zapomenout na Fučikomu!) a vstupují do světa kyberprostoru a kybermozků.
Pro mě byla příjemně překvapivá existence komentářů autora snad na každé stránce, který má tendenci vysvětlovat vše až s omluvnými tendencemi, odkazovat na knihy z různých oblastí, včetně biotechnologie, biologie a výroby zbraní, a taky trošku čtenáře poučit. No, a proč ne. Nechat se poučit a dozvědět se něco nového pomocí komiksu je ten nejpříjemnější způsob. Teda alespoň pro mě.

ibrahimgilbert
22.07.2017 5 z 5

Jako první jsem viděla anime z roku 1999, tudíž mi to trochu zkazilo zážitek, jelikož jsem čekala více existencionalismu, který je znatelný právě v anime. U mangy mi trochu mi dělalo problém se vyznat v příběhu, jelikož se tam toho řešilo několik najednou, ale bylo to neuvěřitelně čtivé i vtipné, obzvlášť mě potěšily autorovy poznámky. A pro všechny příznivce mangy a anime mám jednu radu: nedívejte se na film Ghost in the Shell z roku 2017. Akorát vás to naštve. :-)

HAL
30.06.2017 5 z 5

Konečně, první u nás vyšlá manga která je opravdu dobrá a zajímavá. Ba co dobrá, je to naprostá dokonalost, zaslouženě kultovní základ cyberpunku. Tím víc důležitý, čím víc se postupně stává realitou.

3DD!3
28.06.2017 5 z 5

Úplně jiné než film na který jsem před pár měsíci šel. Zábavnější, chytřejší, vtipnější. Příběhy futuristické protiteroristické jednotky dokážou strhnout i na malém prostoru. Témata, kterým se Masamune věnuje jsou stále aktuální. Zasloužená kultovka. Těším se na pokračování.

martinstefko
23.06.2017 4 z 5

"Ghost in the Shell" ve mně nezpůsobil záchvěv, ale ve chvíli, kdy jsem si na styl zvykl, došlo mi, že Masamune svým dílem předává poměrně velké myšlenky a že skutečně o zvolených tématech přemýšlel. Takže ano, tuhle mangu jsme si skutečně zasloužili.

jiri0728
15.06.2017 5 z 5

Po zhlédnutí anime v podobě filmů i seriálu jsem se konečně dočkal i českého vydání mangy. Byl jsem hned zprvu překvapen odlišným stylem - větším důrazem na satiru společnosti, více humoru a také epizodičnost jednotlivých kapitol, které tvoří uzavřené případy. Čtení je to ovšem famózní, protože spolu s autorovými "poznámkami pod čarou" tvoří dílo, které přesahuje běžnou cyperpunkovou sci-fi a nabízí mnoho témat k zamyšlení. Je také sympatické, že autor v době vzniku mangy (přelom 80. a 90. let) sledoval čerstvý vývoj na poli technologií a zdravotnictví a nebojí se přicházet s vlastními teoriemi budoucího vývoje. Kresba je taktéž vynikající a zaujme množství detailů i střídání barevného s černobílým. Pokud jste nikdy nečetli mangu, tohle je jeden z nejlepších "startérů" pro vás.

mangagirl
09.06.2017 5 z 5

Tahle manga je skvělá. Zatím nejsem sice ještě v polovině a už paráda. Osobně, nedivím se, že ji Crew přeložilo, protože je jednou z velmi známých a božích mang. Velice se těším na 2 a 3 díl.

LadyAlis
07.06.2017 5 z 5

Jedním slovem WOW! Sice to je má první přečtená manga a taky, že mi chvíli trvalo než jsem si zvykla na styl čtení, ale musím uznat, že mě to milé překvapilo.uz se těším až v listopadu vydají další díl ☺️

Dragonian
31.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších mang, co jsem kdy četl. Skvělá kresba a autorovy poznámky jsou skvělé. Už se těším na pokračování.

p3tris
26.05.2017 5 z 5

Absolutně chápu, proč si tato kniha vydobyla status kultu. Upřímně, po první kapitole jsem jí chtěl odložit. Ale pak se zaryla pod kůži a až do konce jsem jí přečetl jedním dechem. Možná celkově běžný příběh protiteroristické jednotky obohacuje filozofie možnosti stěhování "duší" mezi kybernetickými těly, která tvoří zajímavé zápletky. K tomu si připočtěte perfektní kresbu a vysvětlující, někdy velmi vtipné, poznámky autora pod čarou. Ghost se posunul na první místo mého osobního manga žebříčku a už se nemůžu dočkat dalších dvou pokračování.

kyberpunk zfilmováno manga

Masamune Shirow (p)