Gerda: Příběh moře a odvahy

Gerda: Příběh moře a odvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427086/bmid_gerda-pribeh-more-a-odvahy-5QS-427086.jpg 4 139 29

Gerda série

< 2. díl

Od doby, co se Gerda znovu shledala se svým ztraceným bratrem Larsem, zpívají si společně uspávanku, kterou je jako malá velrybátka naučila maminka. Jednoho dne se však sourozenci dozvědí, že píseň má i pokračovaní, a navzdory strachu z neznáma se ho vydají hledat. Cestou zažijí nečekaná dobrodružství a seznámí se s mnoha obyvateli podmořského světa. Podaří se jim ale najít chybějící sloky maminčiny písničky?... celý text

Alexxxka
03.03.2024 4 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. A asi to úplně nejhezčí na obou knížkách jsou ilustrace.

Andrée
01.02.2024 5 z 5

V druhém díle sourozenci Gerda a Lars zažívají mnohem větší dobrodružství. Opět nechybí krásné ilustrace.

Dadama1
05.12.2023 5 z 5

Nádherné ilustrace.

potesenicist
29.08.2023 1 z 5

Jediné co je hezké na této knize jsou obrázky. Naštěstí jsem se poučila u první dílu a druhý pročetla v knihkupectví před koupením. Ušetřila jsem.

Any999
20.03.2023 5 z 5

Moc pěkně , moc libilo.

Safrika
17.01.2023 5 z 5

Nadherne ilustrace, krasny ctivy a naucny pribeh. Moc se nam libilo.

Briv
10.08.2022 3 z 5

Většinou, když přečtu první díl a není to úplně mimo, chci číst i pokračovaní a tady je to přesně ten případ.
Ilustrace jsou zde pořád hezké, ale přijde mi to trochu ohrané. Co je ale mnohem horší je dějová linka, tady mi to putování moc nedává smysl. Nevím no, moc mě nezaujala.

Bája89
23.02.2022 3 z 5

Pokračování Gerdina příběhu bylo úplně jiné než předchozí díl. Mnohem dobrodružnější. Opět úžasné ilustrace.

ElikaS
02.07.2021 5 z 5

Tuhle pohádku má rád nejen syn, ale i já. Ilustrace jsou nádherné a příběh něžný s pěknou myšlenkou. Líbila se nám i písnička, kterou jsem si zhudebnili. Rozhodně doporučuji

deny_ba
17.01.2021 5 z 5

Mohly bychom doma číst pořád dokola a nikdy neomrzí. Nelze pořádně vyjádřit slovy. I když je kniha krátká, je to takové pohlazení po duši. Baví jak děti, tak dospělé.

blackoutzuzi
11.01.2021 5 z 5

Druhý díl dětské knihy, který je, stejně jako ten první, nádherně zpracovaný. Ty ilustrace, ten příběh.. Jestli hledáte knihu pro ty nejmenší z nás, tak tohle je za mě jasné doporučení. Věřím, že si ji zamilujete, já obě knihy pasuji na jedny z nejkrásnějších knih pro děti vůbec :)

Slůník
31.12.2020 4 z 5

Opět nádherné ilustrace, na čtení s dětmi jako stvořené.

Akléda_
01.11.2020 5 z 5

Bála jsem se aby pokračování nebylo na škodu, ale byla to úplně zbytečná obava. Bavilo mě znovu poznávat mořský svět spolu s Gerdou a jejím bratrem, bavily mě ilustrace a myslím si, že Gerda je ideální knížkou pro děti.

Zuzvil
22.07.2020 5 z 5

Druhý díl překrásně a troufám si říct bezkonkurenčně nejhezčí dětské knihy. Text je za mě také rozhodně lepší než u prvního dílu. Lahoda pro oko i duši. Doporučujeme.

michaela3542
14.06.2020 5 z 5

Kniha je skvělá. Miluji ty ilustrace. Mohla bych si jí prohlížet prostě jen tak. Příběh se mi též líbil. Pro malé děti toto opravdu bohatě stačí. Nevím jaké zápletky a příběhy si lidé představují pro 4 letá dítka. Zas to nepřehánějte ;)

Marta1996
29.05.2020 5 z 5

Mohu jenom doporučit. Ilustrace knihy jsou nádherné

kristeen
28.04.2020 3 z 5

Nakonec k nám darem doplulo i druhé pokračování velrybího příběhu. Tentokrát snad o něco lepší zápletka, ilustrace opět poutavé, nicméně znovu jsem se neubránila překvapení nad tím, jakou mediální pozornost si může vysloužit docela průměrná kniha...

lena.o.knihach
15.04.2020 3 z 5

Nádherné ilustrace mě nepřekvapily, ty jsem přesně tak dokonalé očekávala. Zklamal mě ale ten příběh. Nevadilo mi, že byl krátký, ale hlavně byl o ničem.

V jedničce se autor zabýval důležitými tématy, ale z tohoto dílu jsem si vůbec nic neodnesla.

Hoshi
19.03.2020 5 z 5

Znovu jsem se setkala s Gerdou a tentokrát to není jen její příběh, ale i příběh jejího bratra Larse. Spolu s nimi jsem se vydala za nalezení pokračování uspávánky. Cesta to byla zajímavá, stejně tak jako čtení celého příběhu. Musím se přiznat, že pokračování mě bavilo možná o trošililinku víc než mé první setkání s Gerdou.

Knižní střípky
29.02.2020 5 z 5

Včera při návštěvě naší knihovny jsem objevila druhý díl Gerdy. Nu, co Vám budu povídat, musela jsem si ho půjčit. I když je to kniha pro malé děti, již i má dcera jí dávno odrostla, já ji stejně miluju.

V tomto díle sledujeme putování Gerdy se svým bratrem Larsem za pokračováním uspávanky, kterou jim zpívala jejich maminka, dokud ještě byli všichni spolu.....

Opět krásný příběh, srozumitelně podaný ( nezapomínejme, že je to opravdu kniha pro malé děti) příběh s kouzelnými ilustracemi.

velryby podmořský svět

Adrián Macho
slovenská
2018  82%Gerda: Příběh velryby
2019  87%Gerda: Příběh moře a odvahy
2022  86%Stane se zázrak
2021  90%Gerda: Malá veľrybka
2018  0%Gerda - kufrík (kosatka)

Kniha Gerda: Příběh moře a odvahy je v