Zmizení Adéle Bedeauové

Rafinovaný psychothriller o Manfredu Baumannovi, nesmělém pracovníkovi místní pobočky banky v malém francouzském městě u hranic se Švýcarskem. Manfred tráví každý den v bistru na náměstí, kde popíjí a pozoruje cvrkot. Hlavně však potajmu okukuje Adele Bedeauovou, pohlednou servírku, pro niž jezdí na mopedu její kluk. Jednoho dne však Adele nepřijde do práce a neukáže se ani druhý den. Manfredovi se zhroutí jeho malý svět a on je teď ještě osamělejší než dřív. Pak však u dveří jeho bytu zaklepe inspektor Gorski a začne se Manfreda na servírku vyptávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378645/big_zmizeni-adele-bedeauove-QpW-378645.jpg 3.721

Georges Gorski 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Argo

The Disappearance of Adèle Bedeau, 2014

Kniha Zmizení Adéle Bedeauové

Aneleh
03.12.2019

Dobrá psychologická detektivka, v níž se prolínají dva příběhy - jeden, který se odehrál v daleké minulosti a druhý, který se odehrává nyní. Autor nám dává nahlédnout do zvláštního uzavřeného světa jednoho ředitele banky, kterého dožene jeho čin z mládí. Svými pocity a myšlenkovými pochody se vlastně sám potrestá, ale my jej dokážeme pochopit a konec nás naprosto dostane.

jasmína
11.03.2019

Kniha mě bohužel neoslovila a nedokázala mě vtáhnout do děje. Škoda, čekala jsem víc.

Clara del Valle
31.10.2018

Výborný psychologický román s detektivní zápletkou. Při čtení této knihy jsem měla pocit, jako bych sledovala francouzský noirový film. Konec jsem odhadla dobře, ale jsem po opravdu moc spokojená, to už musí být, abych knihu přečetla na jeden zátah.

Marcela52
28.10.2018

Zajímavý psychothriller o chorobně nesmělém řediteli bankovní pobočky na malém francouzském městě mě zaujal od první stránky. Kniha má zvláštní atmosféru, která vás ihned pohltí. Nejde ani tak o vyšetřování zmizelé dívky, jako spíše o psychologickou studii muže, který se v mládí dopustil nechtěně zločinu. Přestože nebyl nikdy odhalen, jeho život to poznamenalo natolik, že není schopen navázat normální vztah se ženou a přestože je pracovně schopný, jeho život je ve všech směrech nenaplněný. Doporučuji, je to kniha o které budete ještě dlouho přemýšlet...

mikika
28.08.2018

hodně upovídané, ale s úžasně francouzskou atmosférou. ten konec mě teda ale vážně dostal..