Génius moci Arnošt Dědyš aneb Milovaný diktátor

Génius moci Arnošt Dědyš aneb Milovaný diktátor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355125/bmid_genius-moci-arnost-dedys-aneb-milov-JIF-355125.jpg 4 11 5

Román "Génius moci" se odehrává mezi léty 1965 a 2040. Hlavního hrdinu poznáváme přesně v den jeho jedenáctých narozenin. Je nesmírně inteligentní, houževnatý a extrémně nadaný nabývat peníze a moc. Od dětství má sen stát se nejbohatším a nejmocnějším mužem světa. Tento sen nekompromisně proměňuje ve skutečnost...

DomYell
15.08.2020 3 z 5

Vlastně jsem čekal docela brak... Ale vlastně to úplně brak nebyl. Autor(ka?) ví kam míří... Vlastně mě to docela bavilo.... I přes to, že mě politika nezajímá a nerozumím ji a nechci se ani o ní zajímat, tohle bylo prijemne cteni

Laaca
06.03.2020 2 z 5

Pohádka o tom, jak Andrej Babiš k moci a penězům přišel. Netuším, nakolik je to podle pravdy a nakolik vybájené. Tak nějak mi to ale bylo jedno. Obsah knihy (nechce se mi použít slovo děj) je vlastně krok za krokem vypsaná posloupnost, jak si sociopat plní sny o moci. Velmi nekomplikované čtení, beze zvratů a bez napětí. Tím, jak je kniha psaná prostince, tak se vlastně dobře a rychle čte. Přečetl jsem ji normálně doma, ale takový matroš se hodí spíš do čekárny k zubaři nebo na nádraží. Slátanina to není, ale slabota ano.

pegasek
05.08.2019 3 z 5

V knize poznavame ruzne postavy nasi politicke sceny.Svym pribehem vede k zamysleni nad otazkou:,,Co vsechno se muze stat,kdyz nektere veci zustanou tak jak jsou?,,

Juggernautus
25.05.2019 1 z 5

Tato kniha je v podstatě taková dlouhá a naivní parodie. Je napsaná na úrovni znuděného a lehce přihlouplého deváťáka, který se snažil ve své slohové práci do českého jazyka popsat návod na "onu úspěšnou (kariérní?) cestu". Zajímavé na této knize je, že neobsahuje žádný zvrat (myslel jsem si, že je to technicky nemožné a ejhle). Hlavní postava je vyšinutý sociopat, který představuje našeho pána a vládce s červenou čepicí SILNÉ ČESKO. Proč jsem tedy udělil hodnocení 2/10 a ne odpad? Ze dvou důvodů, každý prezentuje 1 bod hodnocení: 1. bod: Nemyslím si, že to autor myslel vážně a tato kniha je jen špatně napsaná NADSÁZKA, která snad má pobavit nebo něco naučit, nevím. 2. bod: Kniha mě stála 9 Kč což, jak tak ráda říkávala jistá hvězda teleshoppingů, se vyplatí.

jamajka99
22.02.2019 5 z 5

Román Génius moci se odehrává mezi léty 1965 a 2040. Hlavního hrdinu poznáváme přesně v den jeho jedenáctých narozenin. Je nesmírně inteligentní, houževnatý a extrémně nadaný nabývat peníze a moc. Od dětství má sen stát se nejbohatším a nejmocnějším mužem světa. Tento sen nekompromisně proměňuje ve skutečnost... Až sem to to není z mé hlavy, to je napsáno na knize až úplně na poslední straně. Řekla bych, že je to taková parodie na leta od r. 1665, začátky a pokračování kapitalismu vychází zřejmě i někdy z pravděpodobné skutečnosti. Děj se odehrává, kde jinde než v Bohemii, ve městech Hapra, Slavibrata... Osoby Dědyš, Kalus, Mazen, Jasánek, Nedělka, Balík, Pštros ..... a spousta dalších si určitě "vyluštíte" sami a nemusíte zrovna být přes rebusy :-) Většina zdejších prodejců nabízí knihu jako novou, nečtenou. Já ji dočetla, ovšem ten konec jsem nečekala :-)

Autorovy knížky

2017  78%Génius moci Arnošt Dědyš aneb Milovaný diktátor