Génius

Ethan Muller, mladý newyorský obchodník se současným uměním, narazí na svou životní příležitost. V rozpadajícím se činžáku se ztratil nájemník jménem Victor Cracke a zanechal po sobě množství originálních kreseb, které na sebe překvapivě navazují. Ethan sice část z nich úspěšně prodá (tím spíš, že o jejich autorovi nikdo nic neví), ale vzápětí s ním chce mluvit policie a dcera bývalého policisty, se kterou se sblížil, s ním mluvit naopak odmítá. Geniální malíř Victor Cracke má totiž více než podezřelou minulost a zdá se, že jeho obrazy nejsou jenom uměním. Stávají se spíše důkazem – důkazem zločinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50891/genius-50891.jpg 3.954
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Genius, 2008

Kniha Génius

Juicyk
21.02.2013

Napínavá, plná zvratů, velice dobře čtivá a zajímavá a přeci ne klasická detektivka, která (jak je uvedeno na obálce) má něco navíc.
Nemusíte se vůbec pohybovat ve světě umění (obrazů) a i tak si vás kniha podmaní. Mezi hlavní děj je vkládána mezihra (pro mě +), která vás přenese do minulosti a umožní vám, tak trochu oddech. Celkově na mě ale bylo rozuzlování příběhu trochu pomalé a místy se zbytečnými odbočkami. Přesto se mi ale knížka moc líbila.
Prostě jsem ji potřebovala dočíst, abych se dozvěděla, jak to nakonec všechno dopadne....a přesně to má správná detektivka mít, ne? :)