Géniové XX. století – kniha první

Když v roce 1903 zahájili bratří Wrightové éru letectví, sotva by se někdo odvážil předpovědět, že o pouhých 58 let později obletí Gagarin Zemi v kosmické kabině rychlostí 8 kilometrů za sekundu. Karel Čapek nechal ve svém slavném dramatu R.U.R. dokončeném v roce 1920 chodit roboty do školy, v níž se učili nazpaměť logaritmické tabulky, počítače či jen obyčejné kapesní kalkulačky byly tehdy ještě mimo běžnou představu o dostupné technice na konci 20. století. Je patrné, že tempo technického pokroku nabralo během minulého století nečekané obrátky. A kdo byli ti, jejichž technické vynálezy a vědecké objevy jako byla letadla, radiotelegrafie, penicilin, EKG, inzulin či teorie relativity, měnily svět a vnímaní světa? Ti to dobyvatelé moderní doby sami možná netušili, jak jejich epochální objevy jednou zasáhnou do každodenního života společnosti Karel Pacner, spisovatel, publicista a popularizátor vědy se rozhodl přiblížit českému čtenáři skutečné hybatele dějin, kteří vytvořili své vědecké či technické dílo ve 20. století, a současně ho seznámit se samotnými objevy a jejich mnohdy spletitými příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263991/geniove-xx-stoleti-263991.jpg 4.817

Géniové XX. století 1.

Literatura naučná, Historie
Vydáno, Motto

Kniha Géniové XX. století – kniha první

orson
12.01.2018

Hned první příběh mě málem odradil, protože jsem nepochopil způsob jakým to autor píše (nejprve v několika odstavcích popíše vrcholné okamžiky daného člověka a pak se vrátí a začne popsiovat jeho život od narození a to nejlepší zase vynechá). Ale nakonec jsem vytrval a nedokázal jsem knihu odložit - dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí, hodně se mi líbilo, jak to bylo provázané s dějinami (hlavně nástupem nacismu a světových válek). Ale stejně si myslím, že za pár měsíců si z toho už nic pamatovat nebudu :)

Elosha
13.06.2016

Skvěle napsané, jako od Pacnera prostě. Dobře podané životopisy/vynálezy i pro technicky nenadané čtenáře, potavě psané. Rozhodně doporučuji i jeho starší články na idnes.cz v rubrice technet.

Digidub
22.10.2015

Tahle kniha na mě koukala v knihkupectví. Nevím proc, ale musel jsem ji koupit. Uzasny zážitek, přečtení za 3 vecery. Už aby pan Pacner vydal dalsi!!! ps. Niels Bohr byl borec!