Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou

Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533839/bmid_general-pavel-v-rozhovorech-s-jolan-65e9dd831230e.jpg 4 60 19

Syrový a upřímný rozhovor Jolany Voldánové s generálem Petrem Pavlem. Zkušená moderátorka se nevyhýbá žádným tématům – dětství, společenské názory, členství v KSČ, zkušenosti z NATO či důvody, proč se generál Petr Pavel rozhodl kandidovat na prezidentský post. „. může to vypadat sebenaivněji nebo sebebeznadějněji, ale prostě chci zkoušet změnit blbou náladu v náladu dobrou. A myslím si, že to jde a že tomu může hodně pomoct právě to, že se to nejprve odšpuntuje na vršku. Protože když lidi vidí, co se teď v této zemi a v politice děje, tak musejí být opravdu znechucení. Když to ale bude jinak a lidi alespoň začnou mít pocit, že pravidla platí pro všechny a že je tady možnost přijít s dobrým nápadem a nebýt za to hned po zásluze potrestán, a když pak takový nápad dostane zelenou, tak se to začne trošku hýbat dopředu. A myslím, že pak by se pomalu mohla měnit i ta blbá nálada, kterou tu dnes už zase bohužel máme.“ Jolana Voldánová (*1969) Česká rozhlasová a televizní moderátorka. Od roku 1989 působila v Československém rozhlase, o necelé čtyři roky později začala pracovat v České televizi, kde moderovala hlavní zpravodajskou relaci až do roku 2013. Čtyřikrát vyhrála anketu TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství. Dnes pracuje na volné noze, moderuje kulturní a společenské akce, firemní konference a eventy, workshopy firemní kultury a vede mediální tréninky krizové komunikace. V roce 2021 byla tiskovou mluvčí a tváří celonárodního projektu Sčítání lidu, domů a bytů Českého statistického úřadu. Napsala dvě knížky: K čemu jsem došla a Kafe s Jolanou. Petr Pavel (*1961) Armádní generál ve výslužbě. Jeho mise v armádě začala touhou po dobrodružství a samostatnosti, proto v roce 1975 nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě. Poté vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově a postgraduální zpravodajské studium v Brně a v Praze. Speciální kurzy absolvoval také u Defense Intelligence Agency v USA, na Vysoké štábní škole v Camberley, ve Velké Británii, na Královské akademii obranných studií v Londýně a na Kings College London, kde získal titul Master of Arts (M.A.) v oboru mezinárodních vztahů. Účastnil se mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii a mise Iraqi Freedom v USA, Kataru a Iráku. Vrcholy jeho vojenské kariéry bylo jmenování náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky v roce 2012 a následně, v roce 2015, zvolení předsedou Vojenského výboru NATO, nejvyšším vojenským představitelem Aliance. Během své služby obdržel řadu nejvyšších českých i mezinárodních vyznamenání a ocenění. Libor Hruška (*1965) po konzervatoři působil ve Státním divadle Ostrava a následně v několika pražských divadlech jako např. Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle. Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí. Proslul zejména jako bravurní a vyhledávaný dabér a svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. V dabingu se uplatňuje také jako režisér. Roku 2006 získal Cenu Františka Filipovského. Jitka Ježková (*1978) vystudovala Pražskou konzervatoř a katedru teorie kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na televizní obrazovce se objevila poprvé v roce 1994 v seriálu Prima sezóna, o rok později pak v seriálu TV Nova Nováci. Od té doby pravidelně účinkuje v televizních inscenacích, seriálech a filmech. Hostovala v Činoherním klubu, v Divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Už od 14 let se úspěšně věnuje dabingu. V roce 2004 dostala Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání. Mimo to ale Jitka Ježková namluvila desítky dalších postav v nejrůznějších filmech a seriálech. a vodáctví. KREDITY Jolana Voldánová: Generál Pavel v rozhovorech | Čte Libor Hruška, Jitka Ježková, Jolana Voldánová | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Petr Šedivý | Hudba Petr Hanzlík| Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ |Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr v lednu 2023 Copyright © Petr Pavel, Jolana Voldánová, 2022 | Vydala © Euromedia Group, a. s. – Universum, 2022... celý text

Martica
18.02.2024 4 z 5

Jasně, asi všichni tušíme, za jakým účelem tato kniha vznikla. Ale to přece nevylučuje, že je kniha čtivá a velmi zajímavá. Ráda jsem si přečetla, jak to chodí v NATO, dozvěděla se spoustu informací o misi UNPROFOR (nevěděla jsem o ní ani prd), trochu tíživé bylo čtení o Rusku a o slabinách Evropy, líbilo se mi, že došlo na přetřes i členství v KSČ. Hezký, obsáhlý rozhovor s chytrým člověkem.

Emik87
13.02.2024 5 z 5

Za knížku děkuji. Četla jsem jí v době, kdy je Petr Pavel už více než rok ve svém úřadu. Jeho odpovědi na zásadní otázky jsou stále konzistentní, takže to není člověk typu - "kam vítr, tam plášť". Mohu být se svojí volbou spokojená.

Abdach
01.02.2024 4 z 5

Knihu rozhovorů (jak s Petrem Pavlem, tak je tam prostor věnovaný i jeho ženě Evě Pavlové) jsem začal číst v době, kdy ještě nebyl Petr Pavel prezident, během volebního klání, a dočetl jsem ji v době, kdy je prezidentem. Velice pěkně vedený rozhovor, který mi přiblížil osobnost Petra Pavla z mnoha stránek. A po přečtení knihy jsem se utvrdil, že máme za prezidenta toho pravého člověka. Díky za něj i za tuto knihu, kterou bude možné číst i za pár let a stále bude zajímavá, protože se rozhovor netočil jen kolem aktuálních otázek.

Janadvorackova
16.05.2023 5 z 5

Zajímavý rozhovor. Ještě že ty prezidentské volby tak dobře dopadly.
Navíc mi přijde "vtipné," jak se v naprosto pošahané době najde konečně někdo, kdo působí normálně, a že se ve státě shromáždí množství natolik inteligentních lidí, aby si to uvědomili.

Na druhou stranu kontrast s různými lidmi "opačného ražení" mi už tak vtipný nepřijde. A že jich je...

Pavčule
12.05.2023 5 z 5

Četlo se jedním dechem , doporučuji každému, kdo chce více poznat myšlenky pana prezidenta než se jím stal .

efka.saf
03.04.2023 5 z 5

Petr Pavel je od doby, co se zajímám aspoň okrajově o politiku, první svěží vítr, kterému stojí za to věnovat pozornost. Minimálně v to doufám. Tahle kniha byla zajímavým vhledem do Pavlova dětství, studií, vojenské i civilní kariéry. Poodhaluje nám jeho styl myšlení, hodnotový systém, názory a zkušenosti. A co si budeme namlouvat, zkušeností má víc, než se komukoliv z nás podaří nasbírat za celý život. Je to bezesporu tvrdý chlap, který se hned tak něčeho nebo někoho nezalekne. Nicméně mávátka a placku s cedulkou 'skalní fanoušek' jsem zatím nevytáhla. Až čas ukáže, jak bude Petr Pavel schopným a zásadovým prezidentem, který žije a koná to, co od začátku hlásá. Jsem na něj zvědavá, ale ano, fandím mu a tím pádem i nám.

Filatov
31.03.2023 4 z 5

Chlap se spravnými názory. To je Petr Pavel. Aspoň jsem se dozvěděl něco o tom, kdo a kým Petr Pavel je v soukromí a jaké jsou jeho názory. Vypravění o tom, co zažil v Jugoslávii na misi mi potvrdilo, že je hrdina.

kudrdlinka
16.03.2023 5 z 5

Rozhovor s prezidentem Pavlem byl rozhodně zajímavý, doplnil ještě to, co zaznělo v různých předvolebních debatách, kdy generál Pavel dokázal na každou otázku v klidu a hlavně k věci odpovídat. I při čtení jsem měla pocit, jako bych PP slyšela. Jeho názory a celkový rozhled se mi líbí a každý den mě přesvědčuje, že jsme si zvolili správně!

jprst
15.03.2023 3 z 5

Dost vydařený pokus, který má především za cíl, představit marketingově úspěšný politický produkt, kterým současný prezident bezesporu je, také z té " člověčí "stránky. Ale teprve čas ukáže jeho skutečnou tvář.

martunka
06.03.2023 4 z 5

Povedené...

ydnac
06.03.2023 4 z 5

ODPOVÍDÁ NA OTÁZKY :-)

Jistě, to se v rozhovorech dělá :-), ale pan Pavel dokáže odpovídat přesně na to, na co se ho ptají :-), což hodně lidí v naší politice neumí.
Sledovala jsem velké množství debat a tato kniha obsahuje velkou část odpovědí, jež od pana Pavla už zazněly.
Při čtení má však člověk více prostor se zamyslet, přebrat si sám a v klidu, to co je tam psáno a udělat si vlastní názor :-)

" Každý soudný člověk ví, že naše svoboda končí tam, kde začíná svoboda toho druhého."

" Jenom tak lehce kloužu krajinou, abych se mohl podívat kolem sebe, co je kde nového, projedu všechny ty nejzapadlejší silničky, po kterých už jsem třeba dlouho nejel, a jen si tak užívám, jak je u nás krásně."

Zajímavé čtení.
Pro všechny, kteří si chtějí přečíst, co si myslí náš nový prezident :-)

Clea3112
26.02.2023 4 z 5

Rozhovory s generálem Pavlem chtějí dát čtenáři nahlédnout na Petra Pavla z různých stran a úhlů - na jeho rodinné zázemí, profesní život, zájmy a koníčky, osobní život, světonázor, lidskost. Život není jen sbírka úspěchů a výher, ale i trpkých zkušeností, které, zpracujeme-li správně, nás posunou vpřed a dávají šanci více pochopit svět v širších souvislostech. Ne všechny otázky jsou vždy příjemné, stejně jako různé životní výzvy a karamboly. Vyrovnat se s nimi s pokorou a ochotou, vidět i své chyby jsou stavebním kamenem, který má při stavbě domu značnou cenu. Jako bonus jsem ocenila poslední kapitolu, rozhovor s manželkou paní Pavlovou.

Marika Vanova
17.02.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem na tuto knihu rozhovorů Jolany Voldánové s teď už nově zvoleným prezidentem Pavlem narazila, zapůjčila si a přečetla. Pan Pavel má opravdu přehled v mnoha oblastech a to obdivuji.

Renatka11
11.02.2023 5 z 5

Spoustu z toho, co v těchto rozhovorech z loňského roku zaznívá, zaznělo i v mnoha prezidentských debatách v průběhu ledna. Tady je ale hodně informací navic a ty známé jdou mnohem víc do hloubky. Bonusem pro mě bylo, že právě díky nakoukaným debatám jsem i při čtení rozhovurů pana Pavla téměř slyšela a viděla.
Komentář k nedávno dočtené knize Havel od pana Žantovského jsem ukončila tím, že "pevně věřím, že si v lednu zvolíme takového prezidenta/prezidentku, který na Havlův odkaz konečně důstojně naváže" a jsem šťastná, že se nám to zvolením Petra Pavla povedlo!

dasha0306
07.02.2023 5 z 5

Knihu jsem četla na poslední chvíli před druhým kolem prezidentské volby a jen mě utvrdila v mé volbě. Rozvíjí zde své vize a myšlenky, které v televizních debatách byly pouze naťuknuty a musely být řečeny v krátkém časovém okně. Jolana se ptá skvěle, pana Pavla z odpovědí, které mají hlavu a patu, zajisté poznáte. Stejně jako zde je kritický konkrétně i k aktuální vládě, což byl jeden z argumentů protistrany, že je provládní. V tomto rozhovoru se toho nebál a měl prostor vypíchnout jisté body. Rozhodně mám podobný náhled na řešení problémů, pokud se mu vůbec povede byť z 20% zastávat úřad tak, jak by si zde přál, tak je to úspěch. A pokud nevíte nic o vojenství a NATO, aspoň malou představu zde dostanete :-)

Marcela52
05.02.2023 5 z 5

Rozhovor zkušené moderátorky Jolany Voldánové s generálem Petrem Pavlem byl velmi čtivý a poučný. Pro mě hlavně v tom, že lidé, kteří něco dokázali, jsou ve velké většině skromní a o svých zásluhách na veřejnosti příliš nemluví. Knihu jsem si přečetla až po zvolení generála Pavla do prezidentské funkce a její obsah mě utvrdil v tom, že jsem volila správně. Jsem ráda, že moje vnoučata mohou být na našeho nastávajícího prezidenta hrdá a většina lidí má zase naději, že budeme mít za hlavu státu vzdělaného, zkušeného diplomata, a v neposlední řadě slušného člověka.
Už jsem skoro ztrácela naději, že dojde k zásadní změně, že se prostě nenajde nikdo, kdo by do této nejvyšší funkce měl odvahu nastoupit, a měl pro to předpoklady i charakter. A stalo se... Doba, která nás čeká nebude lehká, ale budeme mít v čele člověka, který dává naději, že to všichni společně zvládneme. Tak pokud vám nestačí informace z internetu a tisku, a jste příznivci našeho nového prezidenta, přečtěte si tuto knihu. A čtěte i v případě, že jste volili jinak...

Alivis
29.01.2023 5 z 5

Když se má přímo volit hlava státu, je dobré něco vědět o kandidátech. Babiše člověk zná už až moc dobře na to, aby se spíše poohlídl po ostatních kandidátech. Mám k armádě blízko, ale přece mě zajímalo, co se ještě skrývá za červeným baretem a nablýskanými metály. To, co jsem objevila, je člověk nesporné integrity a hloubky, se smyslem pro povinnost a sebeovládání a je zároveň jistým sympatickým způsobem skromný. Jeho životní dráha je neobyčejná a má velice zajímavé zkušenosti, takže jsem moc zvědavá, co ve funkci předvede. Kniha je jako on: odpovědi stručné, jasné a k věci, ale uvádí i humorné historky a je schopen sebereflexe. Celkově je kniha čtivá a poučná nejen o jeho životě, ale i fungování armády nebo NATO a diplomacie.

lenka2557
21.01.2023 5 z 5

Poučné čtení formou rozhovoru o spoustě témat - Rusku, populismu, NATO, Evropě, a obecně hlavně tomu, jak Petr Pavel vlastně uvažuje. Velmi sympatická kniha.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Skvělý knižní rozhovor, který probírá život Petra Pavla od školních let po současnost. Práce v armádě, v NATO - kniha mi rozhodně přiblížila částěčně i politickou kariéru kandidáta a i se příjemně četla. Odpovědi PP jsou jasné, věcné a konkrétní.