Generál, který byl u toho: Rozhovor s posledním šéfem komunistické Státní bezpečnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416041/bmid_general-ktery-byl-u-toho-rozhovor-s-fNG-416041.jpg 2 8 4

Kniha rozhovorů Karola Lovaše s Alojzem Lorencem je unikátním svědectvím člověka, který jako reprezentant komunistické moci stál v listopadu 1989 v Československu u jejího konce. Příběh slovenského generála, který vstoupil do společných dějin Čechů a Slováků a ovlivnil je, oslovil Karola Lovaše ještě jako novináře. Po dvaceti letech se s Lorencem setkal již jako římskokatolický kněz a vysokoškolský pedagog, aby spolu opět rozmlouvali nejen o politice. Úvod ke knize napsal historik Michal Macháček. Bonusem je Post scriptum s Fedorem Gálem.... celý text

georgearrow
29.01.2022 odpad!

Tak tohle je opravdu hnus. Na první pohled zajímavá kniha, pan Lovaš s panem Lorencem mudrují o životě, občas téměř moudře. Ale hlavní je, že jde o jakousi rehabilitaci bývalého vrchního estébáka, hlavní figuru organizace, která týrala naše lidi, zastrašovala je a držela v nesvobodě.

ondrej.b
25.12.2019 1 z 5

Tohle byl můj velký omyl, když jsem si knihu koupil. Měl jsem trochu zalistovat a poznal bych, že je to celé naprosto o ničem. Nedověděl jsem se dohromady nic zajímavého, jen samé podivné otázky. Co čekat, když rozhovor vedl duchovní.... Škoda. Opět jsem nalétl na líbivé téma, ale s nulovou výpovědní (historicky vzato) hodnotou.

tomsk
28.10.2019 4 z 5

Zajímavé názory a svědectví A. Lorence... nicméně čekal jsem od knížky trochu více., vzhledem k osobnosti A. Lorence a jeho znalostem. Trochu od věci mi přišlo Post scriptum s F. Gálem....

pavka88
18.10.2019

Generál a římskokatolický kněz filozofují o politice a ostatních problémech světa. Je to určitě zajímavé, ale není to můj šálek kávy, proto nebudu hodnotit.

Autoři knihy

Karol Lovaš
slovenská, 1976
Alojz Lorenc
slovenská, 1939

Kniha Generál, který byl u toho: Rozhovor s posledním šéfem komunistické Státní bezpečnosti je v