Paradýzo

Paradýzo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17217/bmid_paradyzo-EVI-17217.jpg 4 2 2

Gajst série

Text Paradýzo, rozsahem blížící se románu, avšak žánrově velmi těžko vymezitelný, je reflexivní, meditativní, filozofická próza, kvazideník, mystifikační přelud neustále balancující na hranici snu a skutečnosti s mnohými prvky osobitého humoru, jazykového i situačního. Je zajímavým příkladem české literatury vznikající mimo území naší republiky, a přesto reflektující soudobou domácí skutečnost. Hlavním hrdinou je sám vypravěč a situace, události a svět viděný jeho očima, jeho neustále přemítajícím mozkem a posuzující myslí.... celý text

Merlinit
13.12.2014 4 z 5

Zvláštní kniha, inteligentní, dobře se čte. Spousta filozofie, mystifikace a snů, vše z textu nenuceně vyplývá, či je vyřčeno jaksi mimoděk. I přesto, že v knize nenaleznete přímou řeč, je příběh zábavný a objevný od začátku až do konce.

nistoa
21.09.2011 4 z 5

kniha je výborná. Neobvyklá, zábavná a inteligentní. ani vlastně nejde napsat o čem je - o všem a o ničem :) moc jsem nikde nenašla žádné recenze, abych se přesvědčila, co všechno jsem pochopila a co ne.

Richard Popel
česká, 1946