Fryderyk Chopin v obrazech

Fryderyk Chopin v obrazech https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509727/mid_fryderyk-chopin-v-obrazech-4nx-509727.jpg 5 1 1

milamarus
23.01.2023 5 z 5

Zpřesňuji stránkový rozsah publikace - dvanáct stran, tj. autorova studie, soupis Chopinových skladeb a výběrová cizojazyčná literatura. K nim je nutno připočíst dalších osm listů, jež jsou do knihy volně vloženy. Jedná se o obrazovou přílohu, v níž uvidíte místa a osoby, o kterých se dočtete. Je tu Chopinova mladší sestra Emilie (1812-1827), jeho učitel harmonie a kontrapunktu Josef Elsner (1769-1854), jeho první láska Konstancie Gładkowska (1810-1889) a také francouzská spisovatelka George Sand (1804-1876). Celkem jednatřicet položek.

Dál bych chtěla uvést, že exemplář, který mi paní knihovnice ze skladu přinesla, byl - dá-li se tak soudit z ručně psaného věnování vlepeného uvnitř - narozeninovým darem autora pro paní profesorku Vlastu Slavickou. Google nabízí Vlastu Voborskou-Slavickou (1911-2004), rozhlasovou hlasatelku a redaktorku, tak uvidíme, kam mě tahle stopa zavede… // Ze soupisu děl si sem každopádně zvlášť poznamenávám variaci na Mozartovu “Là ci darem la mano“, abych si jí večer našla. // Knihu označuji štítky a dávám maximální počet hvězdiček.

-----------------------------------------
CITÁT:
Tím, že se omezil jedině na klavírní díla, ukázal svou ohromnou uměleckou sílu.

Frédéric Chopin, 1810-1849 umělecká monografie hudební skladatelé

Autorovy knížky