Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19377/bmid_freddie-mercury-bohemska-rapsodie-j-EQw-19377.jpg 5 175 43

Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb - od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů, od jejíž smrti uplynulo letos deset let.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Hudba a zpěv
Vydáno: , BB art

Freddie Mercury, The Definitive Biography , 1997

Jane82
27.03.2019 5 z 5

super kniha,krásně napsaná a krásně se čte :-)

JarmilaNovotna
16.03.2019 4 z 5

Velmi zajímavý životopis. Spoustu věcí jsem nevěděla.

Veveruška1992
23.02.2019 5 z 5

Něco mi tam chybělo, ale i tak to je skvělý životopis, který se snaží trochu poodkrýt oponu dělící pódium, potažmo mediální image, a skutečného člověka..... nevím, nakolik je to vlastně vůbec možné, zvlášť u člověka, který tak nerad o sobě mluvil a který tak úžasně mrazivě nazpíval The Great Pretender (náhoda??) ale tohle mi přišlo jako dobrý a poctivě odvedený pokus, není tam žádný patos ani sklony k hysterickému zbožňování, žádné pachtění se za senzací, takže zájemcům o to dozvědět se něco z života jednoho z největších zpěváků a showmanů všech dob, potažmo ze zákulisí Queen, určitě doporučuji.

Doubravka1975
17.02.2019 4 z 5

Po shlédnutí vynikajícího filmu Bohemian Rhapsody jsem si v knihovně půjčila tuhle biografii. Knížka vynikající, film trochu upravený pro oko, ale na zážitku mi to neubralo.
A jinak já osobně mám rok 1991 v živé paměti, bylo mi 16 let a zapalovaly se mi lýtka a byly čerstvě otevřené hranice a všichni doslova jako utržení ze řetězu a ve škole nás strašili AIDS, tak jsem si říkala, že je to určitě trochu nafouknutá bublina a pak zemřel Freddie Mercury a to bylo teda něco, jako že taková nemoc fakt existuje a je skutečná a umírá se na ni. Pak jsme šli ještě povinně se školou na film Philadelphia

poetree
14.02.2019 3 z 5

bohužel kromě 1. vázaného vydání s barevnými fotkami nic moc. Další vydání obsahují faktografické i tiskové chyby a nemají fotografie. Také proto byla kniha stáhnutá z prodeje a skončila v levných knihách :-( Mnohem přesnější je Queen ve 3D

Yorika
27.01.2019 5 z 5

Biografie, která Freeddieho popisuje takového, jakým zřejmě opravdu byl.
Geniální zpěvák
Citlivý člověk
Dětská duše
Sklon k depresím a omamným látkám
Nespoutaný sexuální život
Divoké večírky
Důležité jsou však písně.A ty přetrvávají

Zorka
27.12.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která Freddieho nepřikrášluje a líčí ho se vším všudy - s jeho divokými večírky, sexuální nevázaností, zálibou v kokainu, ale na druhé straně také s jeho laskavým srdcem, přátelským chováním a někdy až dětskou touhou po přátelství a pohlazení. Smutný příběh velkého umělce a člověka, na kterého většina lidí vzpomíná s láskou. Příběh, který toho na Freddieho prozradí mnoho, a přesto tak málo...

Rade
16.12.2018 4 z 5

Po shlédnutí filmu Bohemian Rhapsody jsem vytáhla z poličky léta nehraná zaprášená cédéčka, otevřela videa na youtube a utíkala do knihovny pro tuhle knížku. Úžasná hudba, silné emoce, co říct víc…

shatterhand
12.12.2018 2 z 5

Na můj vkus až moc osobní...

horkosladka
26.11.2018 5 z 5

Freddie Mercury byl a je nenahraditelná osobnost. Byl to showman, geniální zpěvák a umělec, citlivá a zároveň velmi živá a silná osobnost. Do hudby společně s ostatními členy Queen vnesl mnoho nového a nadčasového.

Rozmarýna Rozm
20.11.2018 5 z 5

Mnoho zajímavostí o Freddiem, které jsem v jiné knize nečetla a neviděla ani v žádném dokumentu.

vitez21
19.04.2018 5 z 5

V době, kdy zemřel Freddie Mercury, mi bylo 10 let a ještě jsem ani nevěděl, že nějací Queen a Freddie Mercury existují, takže mě smrt tohoto člověka nijak nepoznamenala. Ale....dnes patří hudba této skupiny k mým nejoblíbenějším a samozřejmě jsem chtěl vědět, jak to tenkrát vlastně všechno byla. Nevím, na kolik je kniha detailní, úplná či neúplná, přece jen životopisů Freddiho Mercuryho existuje několik, ale tento byl rozhodně velice poutavý a zajímavý.

Stolda
31.10.2017 5 z 5

Co dodat? Je tady bez tebe nějak smutněji Freddie...

Damato
15.10.2017 5 z 5

Queen a Freddie Mercury- kdo z jeho fanoušků v listopadu 1991 neměl slzy v očích...Do dnes si pamatuji, že jak jsme se to z rádia dozvěděli, tak jsme s kamarády otevřeli víno a u jeho muziky se neskutečně zrubali. Sousedé- starší manželský pár , nám po jedenácté večer přišel domluvit a pak se dorazili s námi. Pamatuji se, že jsem svému ex dávala příkazem, že až jednou nebudu, tak mi na tu poslední cestu musí nechat puštěnou tuhle muziku. Z téhle knihy mě nenudil ani řádek a hltala jsem každé vytištěné slovo. Nádhera , souhlasím s názorem- tohle je prostě delikatesa.

MíšaS.
30.04.2017 5 z 5

Jako veliká fanynka a neustálá posluchačka jsem byla nadšená. Freddie forever!!

elenai
22.03.2017 5 z 5

Četla jsem knihu několikrát a jakožto velkou fanynku Queen mě velmi dojímaly určité pasáže z Freddieho soukromí. Bylo skvělé, že autorka neopomněla ani ostatní členy skupiny. Freddie Mercury byl muž mnoha tváří a nikdy mě nepřestane překvapovat.

dexterman
25.02.2017 5 z 5

Tak co napsat ? Mám rád queen . Toto není první biografie Fredieho co mám doma . Je však první po které jsem sáhl. O této osobnosti se zde toho dozvíte opravdu hodně . Jaký ale doopravdy byl se dá jen těžko odhadovat . Kniha je napsána velmi pečlivě a čtivě . Jsem rád že je prokládána věcmi co frontman queen kdy řekl nebo co si myslel . Jsem rád že v knize mají místo i další členové kapely a ti co ho dobře znali . Čte se to velice dobře a doporučuji to nejen fandům queen . Kniha má pro mne však i dva zápory . Tím prvním je strašně dlouhá předmluva . Která mě skoro unudila k smrti . Tím druhým záporem je absence fotografií či obrázků v knize . Řekl bych že ikona jakou je Fredie a kniha samotná by si nějáké ty ilustrace určitě zasloužila.

KleaM
24.11.2016 5 z 5

nádherná kniha doplněná těmi nejdůležitějšími fotografiemi. Trošku zbytečně dlouhý a zmatečný prolog, ale jinak asi nejkvalitnější životopis této naprosté legendy, takže doporučuji všem milovníkům kapely Queen, zvláště Freddieho

petulienka126
18.05.2016 5 z 5

waw....

jakub7443
23.01.2016

Myslim, ze je to zdarily zivotopis. Avsak zacatek je az moc popisovan tim co delala spisovatelka, aby nasla koreny F.M

hudba zpěváci Freddie Mercury, 1946-1991 Queen (hudební skupina)

Lesley-Ann Jones
britská, 1956
2005  90%Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života
2020  60%Proč zahynul John Lennon?
2023  67%Legenda Rolling Stones