Zvrat

Zvrat https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208810/zvrat-Bct-208810.jpg 4 132 33

Frank Quinn série

Když se z lovce stane kořist… Frank Quinn se stal živoucí legendou. Jako vyšetřovatel newyorské policie se specializoval na sériové vrahy a i teď, když má vlastní detektivní kancelář, bývá povolán k případům, které se nedaří oficiálně vyřešit. Tentokrát se však na něj s prosbou o pomoc neobrátili pouze bývalí kolegové, ale také vlastní neteř. Kdosi ji pronásleduje a policii se ho nedaří zastavit. Už to samo o sobě je dostatečně děsivé, ale Carliin strach umocňuje ještě další skutečnost: jako blonďatá modrooká kráska přesně zapadá do typologie obětí sériového vraha, který poslední dobou děsí New York. Ten zabiják má pečlivě promyšlený každý krok svého brutálního scénáře – vyhlédnuté dívky spoutá, dá jim roubík a pak je mučí s precizností zvrhlého operatéra. Quinn ví, že pokud chce Carlii před tímto hrůzným osudem ochránit, musí nastražit dokonalou past. Jenomže pak do té pasti bude muset najít dokonalou návnadu...... celý text

Zrzavá_Tereza
06.04.2016

Taková ta klasická americká detektivka s úchylným vrahem. Ale mě bavila a celkem snadno a rychle se četla.

pepa4081
18.03.2016 4 z 5

Klasika od Johna Lutze. Zase lepící páska a nůž. Jinak ale napínavé od začátku až do (snad trochu krátkého) konce. Přečetl jsem to na jeden zátah, takže doporučuji.

Misha11
18.12.2015 3 z 5

Johna Lutze a jeho knihy s Quinnem mám ráda, ale čím víc jich mám přečtených, tím míň mě baví. Přijdou mi prostě na jedno brdo, splývají mi dohromady a obecně mi přijde, že autor nemá propracované konce.
Celkově mi tahle knížka přišla jako jedna z těch slabších.

ThomasRuhe
22.11.2015 3 z 5

Průběh knihy je znovu hodně podobný předchozím dílům. Quinn opět pátrá po sériovém vrahovi, který je celkem brutální sadista.Trochu rozdíl je ,že tady se docela brzy odhalí vrahova totožnost. Pak se pouze čeká, až se Quinnovi podaří vraha chytit. Na to jak je vrah brutální je závěr s jeho dopadením nemastný neslaný. A to není spoiler, protože už od půlky je jasné, že to nemůže jinak skončit. Proto jen 60%.

alena4154
22.04.2015 4 z 5

Dobrá kniha, bohužel konec byl celkem předvídatelný.

Trina1
09.04.2015 3 z 5

Tato série už mě přestává bavit. Jak už tu padlo, je to stále stejné a snad možná proto se mi zdál Zvrat strašně zdlouhavý. Taky mi zde chybí jiskření mezi Pearl a Quinnem, které bylo v prvních dílech. Čekala jsem (marně), že se nějak bude rozvíjet Feddermannův vztah a v neposlední řadě mi (nevím, proč) strašně leze na nervy Jody. Tentokrát jsem zklamaná, ale další díl si stejně přečtu, třeba se to zlepší.

malvo12
03.03.2015

je to tak...uz davno vykrada sam seba,vsetky knihy na jedno kopyto,akurat mená zmenené..mám pocit,že kniha zvrat,bola poslednou ktoru som od neho cital..

Izu
13.01.2015 3 z 5

Johnu Lutzovi dochází dech. .....

čef
13.01.2015 4 z 5

Nepříliš objevný detektivní thriller, který se však dobře čte. Nijak zvlášť osobitý detektiv Qiunn postupně odhaluje sériového vraha, provokuje ho pomocí své příbuzné a psychologických fíglů. Nepříliš originální zápletky a vyvrcholení přeci jen trochu ozvláštňují vtipné dialogy vraha s budoucími obětmi. Pobavil jsem se bez zvláštního nadšení.

ellescorpio
15.10.2014 3 z 5

Když pominu, že všechny jeho romány jsou na jedno kopyto a opravdu mi splývají (mimochodem, v kterém si znásilněná později vzala za manžela onoho násilníka?) tak tenhle je opravdu z těch slabších.. Celý takový odfláknutý, hm, další mrtvola, kolik jich ještě bude? co mi naopak chybělo, části z násilníkova dětství jsou v jiných románech mnohem propracovanější. Dost mi tu chybělo SPOILER jak se dozvěděl o zavraždění biologické matky a větší náhled do jeho vnitřního života KONEC SPOILERU. O odflinknutým konci ani nemluvím. Celkově moc nedotažených nápadů, dějových linií, které nikam nevedou, proti starším dílům dost úpadek. No už aby vyšel novej Deaver a spravila jsem si chuť.

Hella
28.09.2014 3 z 5

Áááááá, ten konec je strašnej!!!! Amatérismus a nevěrohodnost. Jako kdyby už to autora nebavilo a brzy to chtěl mít z krku! A ještě jedna věc - všechny knihy s detektivem Quinnem jsou sice velmi čtivé (i přes občasné stupidity), ale zároveň jsou všechny na jedno brdo, podle jedné šablony: Ubohý, úchylný sériový vrahoun, který měl strašné dětství, a proto se teď mstí nevinným, přičemž v hledáčku má hlavně blízké našich detektivů..... No nevím, kolik Lutzových dalších, tak strašně moc podobných příběhů ještě čtenáři ustojí.

Patapuf
30.08.2014 4 z 5

Pořád to samé a přece jiné... Líbilo se mi to...

Luca287
09.07.2014 5 z 5

Jsem v polovině...a klasika...Lutze mám ráda... i ty jeho úchyly... :-))) takže se těším, až bude zase chvilka a v klidečku, bez dětí knihu dočtu... :)) dočteno..pohoda..i když konec tak nějak odfláknutý...ale jinak doporučuji..

John Lutz
americká, 1939 - 2021