Francouzská revoluce

Francouzská revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12785/bmid_francouzska-revoluce-f5T-12785.jpg 4 23 7

Klíčové události a významné osobnosti revoluce v období 1789–1799. Od prvního zasedání Generálních stavů a dobytí Bastily po volbu Napoleona prvním konzulem. Značná pozornost je věnována osudu královské rodiny a hrůzám revolučního teroru. Práce je popisná, dějová. Neanalyzuje historickou událost v celé její šíři.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Mladá fronta , Domino

The French revolution , 1980

gersie
13.07.2017 4 z 5

Příběh revoluce je zde napsán čtivě a jednoduše , aby si tohle téma mohli přečíst obyčejní lidé. Pro mně je to zbytečně umněle natahované a zdlouhavě zabíhá do nepodstatných detailů a odvádí od hlavního tématu.

Scarlett44
25.01.2016 3 z 5

3.5 hviezdičky.
Určite výborná pre začiatočníkov v problematike Revolúcie a tých, ktorí sa chcú niečo dozvedieť iba preto, aby uchopili podstatu a detaily blahosklonne pustili stranou (niečo ako učenie na skúšky, však? :))
Súhlasím, že nie je práve najodbornejšia, ale možno práve v tom je čiastočne jej plus. Revolúcia je enormne ťažká téma - psychicky, politicky aj detailisticky, a týmto spôsobom je najlepšie podaná pre širokú verejnosť. Nie všetci sú fanatici do historických análov, archívnych záznamov a "suchopárnych" faktov.

Suma sumarum - veľmi ľudsky napísaná. Avšak pre mňa nepostačujúca.
Zrejme sa radím k fanatikom :).

steppen-wolf
14.10.2015 2 z 5

Čtivá ano, ale odborná rozhodně ne. typický příklad historického bulváru.

MaxQ
10.12.2013 5 z 5

Už dlouho jsem se chtěl dozvědět něco o francouzské revoluci z něčeho pro lajky a přitom zajímavě, čtivě, ale oborně. Tato kniha mi to všechno splnila.

Adelajda_4
14.11.2013 5 z 5

Výborně a čtivě napsaná kniha, což se u takovýchto děl nevidí. Smekám před autorem a všem můžu jen a jen doporučit!

irousek9
21.08.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha popisující francouzskou revoluci od A do Z. :-)

dusty
21.07.2012 5 z 5

Výborně napsaná kniha o Francouzské revoluci, která vyvrací mnohé mýty o revoluci.