Fotografie. Velké obrazové dějiny

Rozsáhlá encyklopedie mapuje dějiny fotografie od jejích počátků ve 20. letech 19. století po digitální technologie 21. století. Jako jediná kniha svého druhu zevrubně líčí technický vývoj tohoto umění, osudy osobností, které se na něm podíleli, a rozebírá význačné snímky, které utvářely dějiny fotografie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259018/big_fotografie-velke-obrazove-dejiny-ckS-259018.jpg 4.97
Literatura naučná, Hobby

Vydáno: , Universum (ČR)

Photography: The Definitive Visual History, 2014

Kniha Fotografie. Velké obrazové dějiny

adriane9
07.12.2016

Vzhledem k tomu, že dnes máme více rádoby fotografů než je zdrávo, tak se přimlouvám za morální povinnost přečíst alespoň tuto knihu jako základ. Dnes je minimální počet fotografů, kteří tento obor studovali a tak jsou jejich znalosti velmi omezené. Internet vám nedá takovou obsáhlou informovanost jako polopaticky tato kniha. Jsou zde opravdu prvopočátky focení ( camera obscura), historické vychytávky a napády, které se hodí i v dnešní digitální době. Jsem milovníkem zastaralého způsobu focení na kinofilm a domácího vyvolání fotografií, o to víc mě kniha potěšila. Každopádně pokrok nezastavíme a i zde je část věnována dnešní digitální době. Ovšem tu už najdete kdekoliv na netu.