Formula 1: Legendárne okruhy

Formula 1: Legendárne okruhy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510192/bmid_formula-1-legendarne-okruhy-pv2-510192.png 3 3 2

Najznámejšie okruhy formuly 1 z perspektívy, ktorá vám vyrazí dych Táto unikátna publikácia plná satelitných fotografií s vysokým rozlíšením od spoločnosti Google Earth je fascinujúcim vizuálnym sprievodcom po dvadsiatich šiestich pretekárskych tratiach F1 na všetkých kontinentoch. V neuveriteľných detailoch mapuje legendárne okruhy, ich históriu, pamätné preteky a prináša aj profily pilotov. Tí na nich dosiahli svoje najväčšie úspechy a prežili aj nezabudnuteľné momenty, ktoré ich definovali: súperenie, kontroverzie či veľkolepé jazdecké výkony. Autor Bruce Jones sa tiež podrobnejšie venuje ôsmim kľúčovým zákrutám na každej trati, napríklad Beckettovej zákrute na trati v Silverstone, Parabolike v Monze či eskám na Okruhu Amerík. V zasvätenom komentári rozoberá, prečo tieto úseky predstavujú pre pilota monopostu jedinečnú výzvu. Kniha poteší nielen skalných fanúšikov kráľovnej motošportu, ale aj nováčikov, ktorí sa chcú zorientovať a dozvedieť sa viac. BRUCE JONES je poprednou autoritou vo svete formuly 1, v ktorom sa pohybuje vyše tridsať rokov ako novinár i komentátor. Je bývalým šéfredaktorom časopisu Autosport a autorom desiatok publikácií, medzi nimi aj The Complete Encyclopedia of Formula One. Okrem iného sa každoročne podieľa na zostavovaní ročeniek Formula One Guide a World Formula 1Records.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Sport
Vydáno: , Ikar (SK)

Formula One Circuits From Above

matej0399
20.08.2023 3 z 5

Kniha plná krásných záběru okruhů z ptačí perspektivy a fotografií ze závodů F1. Popis zatáček a historie okruhu je příjemný. Bohužel mne vytáčely překlepy v některých letopočtech závodů a také mi přišli nedostatečně popsány nejzajímavější závody. Rovněž mi přišlo nedůstojné v části o Imole několikrát zmínit tragickou smrt Ayrtona Senny na třech stranách.

RoBertino27
02.05.2023 3 z 5

Na první pohled jde o velmi atraktivní publikaci, plánky jsou provedené na úrovni a další materiály se tváří rovněž zajímavě - například zmínka o nejzajímavějších závodech. V tom je ale takzvaně "zakopán pes". Většina okruhů totiž má svou historii, prakticky každý prošel nějakou změnou či úpravou - v tomto případě tu chybí předchozí či původní linie okruhu. Je jich také pouze šestadvacet, což v éře F1 znamená vlastně jen záběr z posledních dvou let. Asi by prospělo rozdělení na více celků, tři až čtyři, ale jedná se o obyklý nedostatek podobných publikací.