Flirt

Flirt https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517316/bmid_flirt-7dh-517316.png 4 12 1

Mladučká Kristína je aj pod dohľadom starostlivej tety, majiteľky malej reštaurácie, neriadenou strelou. Po skrate emocionálne nestabilnej sesternice vidí v rovesníkoch hrozbu a v prítomnosti príťažlivého prevádzkara Romana, napriek značnému vekovému rozdielu, hľadá rozptýlenie. Roman, sebavedomý a slobodný štyridsiatnik okamžite prehodnotí prvú mienku, ktorú mu ponúkne Kristínin vzhľad. Keď pred jeho zrak spadnú blonďavé vlnky jej polodlhých vlasov a zadíva sa do jej belasých očí, prirovnanie krásna ako anjelik, nadobúda plnohodnotný význam. Svätožiara a pazúry ale nejdú dokopy, bábiky nehryzú a labute nevrčia. Kto by od plných ružových pier čakal toľkú spurnosť? Sebe vlastným štýlom odoláva jej zvodom, čo namiesto toho, aby jej rozmary utlmilo, ju iba postrkuje k stále odvážnejším krokom. Uvedomuje si mladá levica, čo od neho v skutočnosti chce? Iba nezáväzný flirt? Lenže tento flirt ich zmietne oboch...... celý text

DJDunda
19.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha bola iná, záver pre mňa veľmi veľmi prekvapivý, vlastne asi prvýkrát sa mi stalo, že sa hlavné postavy do seba nezamilovali.
Oceňujem, že Roman bol k nej celý čas úprimný, netváril sa, že sa s ňou chystá stráviť zvyšok života. Týmto, mi to veľmi pripomenulo reálny život, čo napriek mojim pôvodným očakávaniam vôbec nebolo zlé. Kristína mi prišla príliš ,,vulgárna,, a stále riešila sex. V jej veku by som čakala skôr lásku a veľke zamilovanie nie využívanie jedného, druhého aj tretieho ,,chlapa jej života,,.
Nebyť tak veľkého vekového rozdielu, obzvlášť keď Kristína bola ešte stále dieťa, nemala by som knihe čo vytknúť. V tomto prípade mi to však prišlo až úchylné.

Autorovy knížky

Lia Velikanič