Flametti aneb O dandysmu chudých

Flametti aneb O dandysmu chudých https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323322/bmid_flametti-aneb-o-dandysmu-chudych-8Vj-323322.jpg 3 4 1

V částečně autobiografickém románu zpracovává Hugo Ball zkušenosti ze svého pre-dadaistického období, kdy působil jako pianista a vedoucí varietního souboru. Hlavní postava Max Flametti, který loví v městské řece načerno ryby, aby nakrmil svůj soubor, podílí se na obchodu s drogami, má opletačky s policií kvůli konkubinátu a bojuje s intrikami vlastních lidí, je jednou z mnoha tragických figur dobové bohémy. Brilantní psychologická studie lidských charakterů se v próze prolíná s portrétem živelného Curychu, jenž se stal podhoubím nového uměleckého směru.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Rubato

Flametti oder vom Dandysmus der Armen , 1918

-Pečivo-
05.06.2017 3 z 5

Flametti má kabaret. Ten já třeba nemám a už jen z toho důvodu jsem byl průměrně zvědav, jaký to je mít kabaret. Navíc kniha vyšla u Rubata a kabaret byl v Curychu počátkem minulého století. A já mám rád Rubato a Curych! Tím pádem předem daných 5/10. Jak říká Lenka Kořínková - easy like sunday morning.

Zbytek knihy je průměr. A já sem rád, že nemám kabaret, protože neumím ani zpívat ani nemám nervy na to, nahánět někde štetky, aby si šly vyčistit zuby, protože musí jít tancovat. 6/10.

německá literatura dandysmus

Hugo Ball