Finlay na zabití

Finlay na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487644/bmid_finlay-na-zabiti-QLG-487644.jpeg 4 87 27

Finlay Donovanová série

Bláznivá komedie o tom, že opravdový zločin je o poznání komplikovanější než na papíře Finlay Donovanová je uštvaná rozvedená matka a autorka detektivek, před kterou berou nohy na ramena múzy i peníze. Finlayin život je jeden velký chaos: termín odevzdání slíbeného rukopisu se neúprosně blíží a nápady nikde, exmanžel bez varování propustil chůvu a agentka si chce dát schůzku v podniku, kam má Finlay zakázaný vstup (neptejte se). Stačí jeden náhodně odposlechnutý — a špatně pochopený — rozhovor, aby žena u sousedního stolu považovala Finlay za nájemnou vražedkyni a předložila jí velice lákavou nabídku. Než se Finlay stihne z nedorozumění vymotat, je až po uši zapletená do vyšetřování opravdové vraždy. Což je ovšem skvělý námět na knihu! Jen je třeba zbavit se všech nitek, které ji spojují s případem… a jednoho těla.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

Finlay Donovan Is Killing It , 2021

ivetdos
28.06.2022 5 z 5

Finlay na zabití je opravdu na zabití, ale pobaví vás. Lehké, oddechové čtení plné humoru o spisovatelce, matce dvou dětí, které se zhroutilo manželství, a ještě se připletla k vraždě. To je kombinace, že?

Originální, bláznivé a nepravděpodobné, hlavní hrdinku byste nejraději propleskli, ale vlastně ji fandíte. Velmi čtivě napsané, stránky ubíhají, ani nevíte jak. Hodně mi připomínala svým humorem knihu Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví, ovšem Finlay byla o kapku lepší. Za mě velké doporučení, na léto perfektní záležitost!

@knihomaniak

bookcase
24.06.2022 4 z 5

Bavilo :). Nad nelogičností jsem nepřemýšlela, prostě jsem si užila bláznivou letní knižní komedii. Finlay a Vero skvělá dvojka, hlavně Vero a její suchý humor byla top. A konec takový, že se můžeme těšit na pokračování. Snad si autorka udrží laťku.

iceVS
19.06.2022 3 z 5

Tuším, že autorka je blondýna... ať už přírodní nebo moc kysličníku...
Úplně nevím, co si o knížce myslet. Děj měl spád a bylo to takové nenáročně čtivé. Letní, tak jak jsem chtěla :-)
Ale nelogičnost stíhala nelogičnost a když už nebylo zbytí, autorka to vyřešila větou "dávaly jsme si pozor, abychom na místě činu nezanechaly žádné stopy"
V tomhle konkrétním případě polovinu noci dvě ženy střídavě zakopávaly a vykopávaly mrtvoly, a to ještě na místě, o kterém policie věděla... To fakt jde beze stop? :-D
To jsem měla vědět :-D

spencer
02.06.2022 4 z 5

Přestože se nejedná o zrovna nejrealističtější příběh, rozhodně vaši pozornost udrží až do poslední stránky.
Finlay na zabití je skvělou kombinací žánrů, která nabízí opravdu originální příběh plný absurdních a vtipných situací. Hlavní hrdinka je totiž totálně praštěná a dostane se díky jednomu velkému nedorozumění do poměrně komplikované situace, která se den ode dne stává zamotanější. Společně s Vero, chůvou svých dětí, tvořila jedinečnou dvojici, které to spolu fakt šlo. Když si myslíte, že se už nic dalšího nemůže stát, přijde nový zvrat a dění se pak posune jiným směrem. Byla to moje první kniha od autorky, ale věřím, že rozhodně ne poslední.
Máte rádi*y dynamické přátelství mezi postavami? Nevadí vám, když děj čas od času postrádá smysl? Pak si tento titul rozhodně nenechte ujít! Takovou jízdu jste nejspíš ještě nezažili*y.

KristieSpacil
01.06.2022 4 z 5

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host.

A román Finlay Donovan Is Killing It od Elle Cosimano jsem se chystala už nějaký ten pátek zkusit v angličtině, hrozně mě na tom zaujala obálka a informace, že je ta kniha mix komedie a kriminálky. Vůbec jsem nepočítala, že by mohla vyjít česky, ale nakladatelství Host potvrdilo, že nemají problém s experimenty a rozhodli se nám ji přinést v překladu. No a já se díky nim ke knize konečně dostala!
A hej, hej, jestli hledáte něco vážně neotřelého, musíte Finlay na zabití vyzkoušet! Pravda, nesmíte tu knihu brát příliš vážně. Ona je totiž fakt totálně praštěná, hlavní hrdinka se dostává z jedné naprosto absurdní a nepravděpodobné situace do druhé. Ale pořád je to v takové únosné míře, že se tomu musíte smát, nedojde to tak daleko, že by to působilo trapně.
Místy mi to strašně moc připomínalo seriál Castle na zabití. Ten jsem před lety milovala, hrozně mě na něm bavilo to, jak praštěné to bylo. Takže jestli by vás zajímalo něco, co má podobný feel jako ten seriál, určitě se na Finlay podívejte.

A zkrátka - já se u toho pobavila moc. Bylo to krásné zpestření oproti tomu, co normálně čtu. A osobně vám doporučuji tomu dát šanci, když budete mít chuť na něco bláznivého. Sama se už teď moc těším na další díl!

mikika
30.05.2022 4 z 5

možná jsem malinko čekala větší srandu, nebo mi Finlayina situace nepřišla tak legrační, jak asi být měla (rozvedená, na mizině, nezvládající a v depresi. jupí.) ale tak v půlce se to zlomí a katastrofy, do kterých se dostala, začnou dávat smysl a být dost morbidně vtipné. nakonec jsem se dokonce začala těšit na další díl, když se z chudinky Finn zrodila střelená superhrdinka.

Jizi
23.05.2022

Finlay je tak trochu v háji. Má dvě mrňavé děti, exmanžela, který od ní utekl s jejich realitní makléřkou, dluhy a šibeniční termín na odevzdání knížky, kterou ještě nezačala psát (ale agentce o tom neříkejte). A protože zoufalí lidé dělají, jak známo, zoufalé věci a zoufalé matky jsou speciální podskupinou zoufalých lidí, než se Finlay vzpamatuje spirála omylů se roztočí tak, že vyskočit z ní by se rovnalo jistý smrti. A když už jsme u tý smrti, neslyšel jste náhodou někdo něco o tom, jak se - jen čistě hypoteticky - co nejlíp zbavit těla?
Finlay na zabití je trochu střelená detektivka, ve které ve vedlejších rolích vystupuje kobercovka, travní koberce, šmírácká sousedka, pohledný detektiv, spinning anebo taky koupelnový závěs a mrazicí pulty v akci.
Ideální odpočinková záležitost.