Finančník

Finančník https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81821/financnik-81821.JPG 4 16 2

Frank A. Cowperwood série

První část trilogie zachycující nejen román života a zbohatnutí, pádu i nového vzestupu geniálního finančníka, skutečné osobnosti, ale i finanční a politický svět Ameriky druhé poloviny minulého století, ovládaný nezřízenou touhou po penězích.

TipsyChipsy
21.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělý román, ve kterém se Theodore Dreiser stejně jako v dalších dílech zaobírá lidskými touhami, jednak po majetku, jednak milostnými. Rozdíl od jeho dalších románů je v tom, že tentokrát má hlavní hrdina románu z hůry dáno vše: inteligenci, mládí, odvahu, sebevědomí, kuráž, charisma, postavení.. Přesto s ním něco není v pořádku. Neubírá se vždy správnými cestami, ani jako finančník ani jako ženatý muž. Je z toho zajímavé psychologické drama propojené s dramaty na burze a u soudu. Frank sice průběžně vítězí, ale s jeho sobeckým charakterem není úplně jasné, jak to bude dál v dalších dílech trilogie.

maryzka
22.05.2017 5 z 5

Tak tahle kniha u mě bodovala na to, že dnes by jí nikdo nepřečetl. Takové brilantní mozky, které uměli kalkulovat, tak ten jsem chtěla mít. Na druhou stranu taková bezohlednost no tak to radši ne. Ale taký člověk, který si zachovává ,, pokerovou tvář zavšech okolností, tak tu jsem vždycky chtěla mít. Sice jsem moc nerozuměla machinacím a výrazům z oblasti financí, ale stálo to za to díky vysvětlivkám.Sice tento díl končí odchodem s Ailenn. Docela by mě zajímalo jaký to má pokračování.

Theodore Dreiser
americká, 1871 - 1945