Filosofující kočka z Pembroke

Filosofující kočka z Pembroke https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143647/bmid_filosofujici-kocka-z-143647.jpg 4 5 1

Tento příběh pojednává o Thomasi Grayovi, kočce, a o Lucasi Fysstovi, mírně výstředním kolegovi z Pembroke College. Jejich spolupráce je přivádí k vysokým poctám v intelektuálním světě a v důsledku vyvolává řadu metafysických problémů. Tato fantazie se odehrává v Cambridgi a obsahuje uvedení do života na anglických universitách, starou irskou báseň, jeden ještě starší matematický problém, šest obědů a vedle toho ještě několik úvah o conditio humana.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Thomas Gray, Philosopher Cat , 1988

Mermaid
02.09.2021 4 z 5

Na úvod bych si sem odložila jednu soukromou vzpomínku.
Knihu jsem četla v 5. třídě ZŠ a protože mě zaujala, vybrala jsem si ji k prezentaci v hodině ČJ. Když jsem prezentaci skončila, nastalo úplné ticho. Jelikož jeho příčinou evidentně nebyla žádná přicházející ředitelka, dost mě to znervóznilo a myslela jsem, že jsem asi něco zvorala a bude průšvih. Po dlouhých vteřinách mě konečně vysvobodila češtinářka. Řekla něco ve smyslu, že někteří z nás už čtou evidentně náročnější literaturu, ale že nikoho nenutí a Pepíkovo představení Boříkových lapálií bylo taky fajn.
Takže mi spadl balvan ze srdce a šla jsem si sednout.
A teď doufám, že jsem vás neodradila od čtení, kniha je to zajímavá a určitě nejen pro páťačky.
Jednou si ji ještě přečtu.

Autorovy knížky

Philip J. Davis