Filosofie a politika kýče

Filosofie a politika kýče https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27714/filosofie-a-politika-kyce-27714.jpg 5 11 2

Soubor filosofa Petra Rezka Filosofie a politika kýče, sestavený z kritických studií vznikajících od poloviny osmdesátých let a reflektujících myšlenkové zázemí disentu (Bondy, Havel, Hejdánek, Neubauer, Palouš, Patočka aj.) či exilu (Bělohradský, Preisner, Sviták...). Do raných let devadesátých patří kniha nejenom datem původního knižního vydání (1991), ale především v souvislosti s krachem politického proudu se zázemím v disentu v roce následujícím. A je aktuální dodnes, vzhledem k pokračujícímu stavu a jeho důsledkům. Publikace tvoří první ze dvanácti svazků Spisů autora.... celý text

Dandulka
24.04.2020 4 z 5

No, z počátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem našla dva hezké články, a začalo mě to bavit až moc! Velmi zajímavé čtení když uvážíme, že text byl psán v září 1989.

jezekk
22.02.2019 4 z 5

Kdysi davno, asi pred dvaceti lety nebo tak, jsem to cetl, a opravdu to na me zapusobilo, logika, vecnost, odvaha (dobovy kontext "disidentskeho ghetta"), vlastne bych to mohl oznacit za iniciacni text (predevsim fenomen kyce, jak jinak).

disent česká filozofie kritika

Petr Rezek