Filokalia

Filokalia https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345257/filokalia-kTL-345257.jpg 5 5 5

Dielo je mostom medzi východným a západným kresťanstvom a hovorí o otcoch púšte žijúcich v 4. storočí a ich myšlienkach v pokušeniach. Píše sa v ňom o honobení majetku, pýche, márnomyseľnosti a ctibažnosti, o všetkom, čo okolo seba vidíme. Je to kniha ktorá je protiváhou voči súčasnému relativizmu, liberalizmu, pôžitkárstvu a sekularizmu konzumnej spoločnosti. Hovorí o pokornej múdrosti a tom, že múdrosť bez sebareflexie je bezcenná.... celý text

ZUZANA-123
28.07.2021 5 z 5

Nedá se vše v knize dnes aplikovat v praxi.Vĕtšina tĕch svĕtců umrtvovala tĕlo.Oni prostĕ proráželi svĕtelný proud vzhůru.Dnešní trend je jiný,doba je jiná.Dnes je potřeba být uzemnĕný a přijmout i své temné stránky.K Bohu se prý jde zlatou střední cestou.Ale kniha je určitĕ zajímavá a přínosná...Tĕžko říct zda cesta k Bohu byla náročnĕjší tehdy nebo dnes.

nickym
14.08.2020 5 z 5

Kniha plná moudrosti pouštních otců. Ne vše je aplikovatelné. Moudrosti i do běžného života je v knize opravdu mnoho. Doporučuji!

Autoři knihy

Nikodém Agiorita (p)