Rozumbrada Filip

Rozumbrada Filip https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228252/bmid_rozumbrada-filip-228252.jpg 5 8 1

Filip série

Rozumbrada Filip se setkává v obrázkových řadách s různými situacemi, které zvažuje, vysvětluje, zdůvodňuje, případně v kritických bodech příběhu navrhuje řešení nebo odhaduje pravděpodobný vývoj situace. Tak je veden k logickému uvažování, hledání souvislostí, příčin a následků a tím i k samostatnému myšlení a projevu.

Péťa Z.
02.02.2022 5 z 5

Rozumbrada Filip je mým věrným pomocníkem při práci s dětmi. Většinou u takovýchto starých titulů platí heslo "Co je staré, je osvědčené a dobré!".
Na začátku knížky najdete doporučení, jak s jejím obsahem pracovat (ne jako s učebnicí, nýbrž prostřednictvím hry). Citlivě ponouká k individuálnímu přístupu, a vlastně už z první stránky je patrné, že jde o kvalitní a promyšlený materiál.
Děti rozvíjejí předmatematickou gramotnost, hledají souvislosti, příčiny a následky, celkově si procvičují a upevňují mnoho poznatků především v řečové oblasti.
Knížka také podněcuje jemnou motoriku - děti dokreslují, vybarvují, vystřihují...
Doporučuji!

Eva Vančurová