Ferno, ohnivý drak

Šest zdivočelých netvorů ohrožuje mírumilovnou Avantii – a první z nich je Ohnivý drak Ferno, který chrlí oheň. Spaluje úrodu a všechno živé! Hledá se hrdina, který by netvorům v pustošení země zabránil. Je tím hledaným hrdinou Tom, obyčejný vesnický kluk?

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84119/ferno-ohnivy-drak-84119.jpg 3.723

Beast Quest (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Ferno, The Fire Dragon (2007)

Kniha Ferno, ohnivý drak

CajkerCz
30.11.2015

Tato kniha se mi z série Beast Quest nejvíce líbila i když hladového čtenáře to moc nenadchne proto lepší 2

Zelený_Drak
07.12.2014

Jako dospěláka mě jednoduchost příběhu trochu rozčilovala... Pochopte, hrdina až do chvíle, kdy byl pověřen záchranou země, šermoval leda tak s pohrabáčem. Pak mu dají do ruky meč a ejhle... bez jakéhokoliv tréninku dokáže přetnout letící střelu (z kuše). Následně s tím mečem dělá nelogické věci. Třeba ho vytahuje při hledání draka, kterého nemá zabít (aneb "když se bojím, vytáhnu meč a zvýším tím riziko, že se poraním"). Celé mi to připadalo jako příběh k počítačové hře. Četla jsem to ale v originále a v tomto směru mohu doporučit, myslím, že to zvládne každý, kdo dosáhl úrovně A2. V rámci udržování se v kondici nebo motivování potomků k angličtině je to podle mě docela dobrá volba.

draci

Adam Blade