Ferno, ohnivý drak

Ferno, ohnivý drak https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84119/ferno-ohnivy-drak-84119.jpg 4 41 6

Beast Quest série

Šest zdivočelých netvorů ohrožuje mírumilovnou Avantii – a první z nich je Ohnivý drak Ferno, který chrlí oheň. Spaluje úrodu a všechno živé! Hledá se hrdina, který by netvorům v pustošení země zabránil. Je tím hledaným hrdinou Tom, obyčejný vesnický kluk?

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Ferno, The Fire Dragon , 2007

broskev28
broskev28
06.05.2023

Ferno, ohnivý drak je první díl zdánlivě nekonečné série Beast Quest. Děj jednoduchý až primitivní, podobně jako jazyk, velká písmena a velké řádkování - dokonalá kniha pro nepříliš zdatného čtenáře-kluka, který vyhledává dobrodružné příběhy s malými hrdiny. Nenajdete tu dvě vrstvy, z nichž jedna by pobavila a přitáhla i případného předčítajícího dospěláka, ale to není na závadu. Malým čtenářům budu určitě nabízet!
P.S. My jsme navíc tento díl pořídili do knihovny i v originále, takže případní zájemci si v něm mohou vyzkoušet své znalosti angličtiny.

Jarmila97
Jarmila97
08.03.2023 5 z 5

Knížka je velmi pěkná ale spíše pro mladší děti.precetla jsem ji do hodinky a měla pěkný oddechový příběh

Dáda1309
Dáda1309
03.10.2019 3 z 5

Moc mě to nebavilo.

Ivanka83
Ivanka83
29.07.2019 4 z 5

Četli jsme se synem, které mu se moc líbila. Nenáročná kniha pro malé čtenáře.

CajkerCz
CajkerCz
30.11.2015

Tato kniha se mi z série Beast Quest nejvíce líbila i když hladového čtenáře to moc nenadchne proto lepší 2

Zelený_Drak
Zelený_Drak
07.12.2014

Jako dospěláka mě jednoduchost příběhu trochu rozčilovala... Pochopte, hrdina až do chvíle, kdy byl pověřen záchranou země, šermoval leda tak s pohrabáčem. Pak mu dají do ruky meč a ejhle... bez jakéhokoliv tréninku dokáže přetnout letící střelu (z kuše). Následně s tím mečem dělá nelogické věci. Třeba ho vytahuje při hledání draka, kterého nemá zabít (aneb "když se bojím, vytáhnu meč a zvýším tím riziko, že se poraním"). Celé mi to připadalo jako příběh k počítačové hře. Četla jsem to ale v originále a v tomto směru mohu doporučit, myslím, že to zvládne každý, kdo dosáhl úrovně A2. V rámci udržování se v kondici nebo motivování potomků k angličtině je to podle mě docela dobrá volba.

draci

Adam Blade
americká, 1980
2011  77%Ferno, ohnivý drak
2011  72%Sepron, mořský plaz
2013  71%Nanook, ledový netvor
2012  70%Tagus, kentaur
2014  66%Dráp, opičí monstrum

Kniha Ferno, ohnivý drak je v