Ohrožení

Jeff Hinkley pracuje jako tajný vyšetřovatel bezpečnostní služby dostihového vedení British Horseracing Authority (BHA) a už zažil lepší časy. Přímo před ním na dostihovém závodišti zabije distancovaný trenér, kterého Hinkley sledoval, bookmakera a nikdo neví proč. Brzy nato začne kdosi sabotovat ty nejdůležitější dostihy sezony a zdá se, že s tím jen tak nepřestane, pokud mu BHA nezaplatí. Napětí narůstá a veřejnost i média brzy začínají volat po návratu Jockey Clubu do vedení dostihového sportu. Jeff dobře ví, že pokud se mu vyděrače nepovede brzy vypátrat, nejenže bude důvěryhodnost dostihů v troskách, ale že se zcela jistě on sám stane obětním beránkem. Jenomže soustředit se teď pouze na práci lze jen těžko, když jeho sestra právě podstupuje drastickou léčbu smrtelné nemoci. Do toho všeho navíc Jeffa švagr požádá, aby vysekal z problémů jeho syna, který byl zatčen za držení drog, a zachránil jim tak oběma právnickou kariéru......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240707/ohrozeni-r1a-240707.jpg 3.954

Jeff Hinkley 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Damage, 2014

Kniha Ohrožení

vlkcz

Asi tak 3,5*. Ale na to, jak detektivky moc nemusím, tahle mě zaujala a pobavila. Příjemná oddychovka.

pingu1
11.11.2019

Knížka nebyla špatná, ale starý dobrý pan Dick Francis to prostě není ... Trochu nemastné neslané, hodně postav, konec najednou useknutý ... Váhám, jestli se pustit do další...

Janík511
14.04.2019

Kniha do půlky vůbec nebyla špatná. Konec už takový přesvědčivý nebyl, zdál se mi nedotažený, jako by autor nevěděl jak rychle knihu ukončit. Za mě tři hvězdičky.

Boogie007
31.03.2019

Felix je příkladem, že jablko nepadá daleko od stromu. Jen se mi zdá, možná až moc srovnávám, že příběh nemá takový spád, ucelenost a konec není přesně uzavřen.

Markushka
31.08.2018

Po dlouhé době detektivní příběh, který nebyl plný krve a násilí. Děj se pomalu a lehce vyvíjel. Líbila se mi Ich-forma, i když na celkový styl psaní jsem si musela zvykat. Začtení chvíli trvalo také proto, že nejsem žádný fanoušek dostihového sportu. Hlavní postava mi byla ale od samého začátku sympatická, a tak to zůstalo až do konce. Příjemné, pohodové čtení.

Ruzaaa
29.09.2017

Řekněme, že se jedná o lehké čtení. Místy trochu nuda, ale jako celek fajn. Trochu mě štve konec a taky to, že autor neukázal víc vodítek, kdo by mohl být Leonardo. Takto jsem ani nevyzkoušela hádat.

babicka_amalka
26.01.2017

škoda, že Dick Francis už žádnou knížku nenapíše; ale Felix je jeho důstojným nástupcem, dobře se při spolupráci s otcem "vyučil";

Danuše7
25.10.2016

Francis se prostě nezapře. Další výborná detektivka. Už se těším na další.