Faraonka - Ze života královny Hatšepsut

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411072/mid_faraonka-ze-zivota-kralovny-hatseps-BBR-411072.jpg 4 132 132

Mladá Hatšepsut, dcera Thutmose I., je nucena se ve svých čtrnácti letech provdat za nevlastního dvanáctiletého bratra Thutmose II., který je sice synem harémové dámy, avšak nejstarším dědicem trůnu. Hatšepsut je rozhodnuta udržet regentství v rodině. Po smrti nenáviděného bratra strhne moc na sebe, je korunována královnou, a stane se tak prvním ženským faraonem. Tím si však nadělá zavilé nepřátele mezi kněžími slunečního boha. Z boje o moc a vliv Hatšepsut neustále prchá ke své lásce, k všemi uctívanému vojevůdci a staviteli Senenmutovi, který navrhl početné stavby, jež ještě dnes vyprávějí o pohnuté době na březích Nilu…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Euromedia

Die Pharaonin , 1984

niika
16.01.2015 4 z 5

Kniha je čtivá, svižná. Nutno brát jako beletrii než jako literaturu faktu.

Andyrybka
01.07.2014

nestihla jsem dočíst

kacaaba
24.05.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zase autor nezklamal. Ráda čtu jeho knihy, protože nesou historická fakta.

Michaela91
12.07.2013 3 z 5

Knížka neby špatná, takový lepší průměr podle mě. Z Egypta a o faraonech čtu knihy ráda, ale tato mě tak moc nezaujala.

veruška77
21.05.2013 3 z 5

Osobně se mi tato kniha moc nelíbila. Nezaujmul mě styl psaní.

kuky921
05.05.2013 3 z 5

Mám tohoto spisovatele ráda, ale Faraonku pokládám za jeho nejslabší román.

sofi
28.03.2013 3 z 5

Mám ráda knihy o Egyptu a jejich vládcích, ale tahle kniha byla na můj vkus dost povrchní. Kromě výstavby hrobek jsem se z této knihy nic nového nedozvěděla.

oolinkaa
26.06.2012 5 z 5

Super román ze star. Egypta.. Opět super přiblížení do jejich života, a navíc opět trochu poodhalíte propletenost osob mezi sebou..Ale na Krále z Luxoru to nemá..O tom není pochyb, ale beztak doporučuji!

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila