Fantom #5

Fantom #5 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7488/bmid_fantom-5-63f45c7dcedc7.jpg 3 5 2

Fantom série

Příběh: První Fantom. Legenda o Fantomovi: 7. kapitola Diana 8. kapitola Rex King

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Semic - Slovart

Fantomen #826

Ivan Kučera
19.10.2019 2 z 5

„Vždy musí existovať nejaký Fantóm.“ Zošit venovaný čisto minulosti a vysvetľovaniu toho, čo je Fantóm zač, akých mal predchodcov, ako sa jeho „pozícia“ naprieč storočiami menila a akým spôsobom (a prečo) postupne došiel k svojim kultovým trademarkom (prsteň, prezývka...). Myšlienka, že Fantóm je niečo, čo sa predáva z generácie na generáciu je skvelá, ale spracovaná hrozne nezáživne. Sú tu tony úplne nezaujímavých dialógov, ťažkopádne napísaný scenár, ktorý sa pomaly číta. Divne pôsobí aj obálka, ktorá je jednak nevzhľadná, jednak na nej púta pozornosť veľká modrá číslica 2, čo je mätúce, nakoľko si niektorí čitatelia môžu myslieť, že to znamená, že ide o druhé číslo v poradí (v skutočnosti tá dvojka znamená proste len to, že daný zošit obsahuje dve Fantómove dobrodružstvá) a jednak de facto samotný zošit vlastne vôbec neobsahuje príbehy, ktoré sú avizované na obálke (Rex a malí lidé, Tajemství šeptajícího lesa). Wtf??? Za nostalgiu 2* (kebyže bez nej, musím dať nekompromisne jednu).

Kapis
13.01.2016 3 z 5

V době komiksových začátků, kdy tu byl Semic mezi prvními vlaštovkami a jinak nevycházelo v podstatě nic, navíc jsem byl v té době malým klukem (v dobách, kdy jsme ještě ve 13-14 lítali po lese od bahna, nikdo neměl nadváhu a nechodili jsme nagelovaní a načesání s mobilem akurát po nákupních centrech), to byla docela pecka a bavilo mně to.

Michael Tierres
švédská, 1955 - 2021