Fantastické a magické vzpomínání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha, kterou tu předkládám, nejsou paměti v pravém slova smyslu. Jsou to jenom vzpomínky člověka, jenž si snad poměrně dobře pamatuje události. Člověka, který žije již déle než 75 let a domnívá se, že by jeho současníky, zvláště ty, kteří se narodili později, mohlo zajímat, jak se dříve žilo. Jsou to vzpomínky lékaře, kterým je již více než padesát let. Zabýval se trochu psychologií a zvláště posledních 25 let především psychiatrií. Je tedy přirozené, že na svět hledí očima psychiatra a že se to musí projevit i v jeho vzpomínkách. Koneckonců snad jednou někoho bude zajímat, jak žil autor sám a jeho přátelé coby děti své doby a svého prostředí. Občas se píší různé vzpomínkové články a těžko se k nim shání materiál. Snad tyto vzpomínky poněkud usnadní práci historikovi lékařství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206386/big_fantasticke-a-magicke-vzpominani-uxT-206386.jpg 4.96
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Fantastické a magické vzpomínání

vladimir1625
předevčírem

V tomto vydání chybí jmenný rejstřík, což je u knihy tohoto typu dost velká vada. To ovšem není chyba autora, ale vydavatele.

Formol
02.10.2015

Vlastně jde o souborné vydání pamětí (Lékař vzpomíná, Lékař dále vzpomíná a Konec vzpomínání), tedy prakticky povinná četba pro každého, koho zajímá, odkud kráčí česká medicína.
Název pokládám za hodně špatnou volbu. Snaha spojit knihu s nedávno znovu vydanou knihou Fantastické a magické z hlediska psychiatrie, je vzhledem k naprosto rozdílnému zaměření obou knih křečovitá.