Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

bookcase
30.04.2020 4 z 5

trochu mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to byl fičák. Autorce se podařilo mě zmást a vést po takových uličkách, jakých chtěla ona.

Pianistka
27.04.2020 5 z 5

Napínavá, dynamicky napsaná, bez zbytečných pasáží. Pravdou je, že pointa mě napadla již v počátcích, proto pro mě závěr nebyl toliko šokující. Jako méně náročný žánr však splnilo dílo svůj účel.

sabina4546
26.04.2020

Vážně super, nemohla jsem se odtrhnout a ani jednu kapitolu jsem se nenudila. Navíc se mi líbilo, jak kapitoly nebyly dlouhé. Doporučuju!

Kantynka
26.04.2020 5 z 5

skvělá knížka! od začátku až do konce byla čtivá, zajímavá a napínavá. do poslední stránky jsem netušila, jak to skončí a konec mě hodně překvapil. určitě doporučuji!!

Tereziee
25.04.2020 5 z 5

I když je zde poměrně dost negativních komentářů, já musím jít proti proudu. Protože za mě je Fáma špičkový thriller, který mě chytl tak moc, že jsem ho musela přečíst prakticky na jeden zátah. Aspoň chvíli jsem podezřívala snad každou postavu a konečné rozuzlení pro mě bylo překvapením. Jediné co bych knize vytkla je zbytečně moc postav, ve kterých jsem měla značnou část knihy guláš, ale nakonec jsem vše pochytila a čtení jsem si opravdu užila.

zdehan
25.04.2020 5 z 5

Skvělá a napínavá kniha moc se mě líbila.

Matita310
24.04.2020 5 z 5

Luxusní čtení od začátku až do konce! Napínavé, nečekaně zvraty, prostě super čtení... Doporučuji!!!

Zrzavá_Tereza
19.04.2020 3 z 5

Od Fámy jsem čekala tak trochu nahlédnutí do situace, kdy může člověku nějaký drb nebo třeba hloupá poznámka, pořádně zavařit (což nejspíš všichni známe). Spíš tu ale převládaly rodinné vztahy a tajemství zasazené do malého anglického městečka, což je pro mě prostředí velmi oblíbené a vyhovující. Pokud hledáte na víkendové odpoledne oddechové čtení, které bude svižné a jednoduché, Fama je ideál.

alilunka
19.04.2020 odpad!

Odpad!

JitkaH83
17.04.2020 2 z 5

Kniha mě zklamala, těšila jsem se na napínavý děj a napětí. Kniha se hrozně vlekla, než mě vtáhla. Poslední třetina byla čtivá, rozuzlení neočekávané.

karaliene
17.04.2020 1 z 5

Klišé maloměsta, klišé šikanovaného míšeného chlapce, klišé narušeného vývoje zneužívaného dítěte, klišé pomsty...
Iritující nezralá hlavní hrdinka, nedostatečně vykreslené klíčové postavy, zbujnělé defilé zbytečných postav, ze kterých mohl být viníkem kdokoliv, poněvadž kniha je prostě slátanina všeho možného, trapně jednoduchého a povrchního (hlavně jakože psychologického!) bez myšlenky, která by už od počátku určovala směr příběhu, napsané stmelovala a dávala mu smysl.
Idea možná dobrá, ale podání nudné, ploché, i ta poslední věta byla očekávatelná.
Červená knihovna by autorce žánrově sedla lépe.

(Jednu hvězdu dávám proto, že jsem byla schopná to dočíst.)

Pavcitko
16.04.2020 2 z 5

Opět smekám před promyšlenou reklamou. Velká marketingová akce, ale kniha sama slíbené napětí nepřinese. Děj je od začátku tuctový, nezajímavých postav a jmen příliš a zápletka to nezachrání. Prvních sto stran se prakticky nic neděje, druhá stovka taky nic a poslední třetina to bohužel nezachrání přestože to překvapivé rozuzlení tam je. Dalo se z toho určitě vymáčknout daleko víc.

niki7763
13.04.2020 2 z 5

Čerstvě dočteno. Jsem opravdu na rozpacích, zdali mám dát 1 nebo 2 hvězdy, ale 2 hvězdu si dílo vysloužilo jen díky tomu, že je to prvotina, takže by snad další díla mohly stát za to.
Další hvězdy za čtivost, snahu podezírat kohokoliv a za poslední větu celé knihy. Ale to je bohužel tak vše... Ohromná reklama, kterou jsem se nechala zlákat, na recenze jsem nehleděla a říkala si, že to snad nebude zlé. No vlastně, ono to nebylo zlé ale bylo to špatné .
V první řadě musím vytknout kvanta jmen. Opravdu spousta a spousta jmen. Chaos a ZMATEK. Opravdu mi víc než polovina postav přišla naprosto zbytečná (i bez nich by to pointu neprozradilo) V druhé řadě musím vytknout slovo Alfie, které snad ještě měsíc ve spaní budu rýt do zdi, protože tohle jméno je opravdu snad na každé stránce 6x, až mě to ke konci už rozčilovalo. Ve třetí řadě musím vytknout neustálé váhání Joanny. Chtěla jsem, ale neudělala jsem to. Musím, ale neřeknu. Chci ale nemůžu... Váhání snad nad vším, takže se jevila jako naprosto neschopná jakékoliv rozhodnutí a to ještě byla matkou... Tím se mi zprotivila. A taky se musím přiznat, stejně jako níže psaný komentář, že mi opravdu unikla věková kategorie Sally, tudíž jsem tápala, jak bylo možné že se stalo to, co se stalo.
No, samozřejmě jsem netušila, co se z toho všeho vyklube, konec mě ovšem taky úplně nešokoval, možná to bylo i tím, že děj byl opravdu nijaký, táhl se, takže ten konec už prostě jen tak dočtete, knížku zavřete a jdeme spát klidným spánkem.
Vlastně si teď tak zpětně říkám, že kdyby knížka v půlce obsahovala konec celého díla a jelo se dál , mohl by z toho vzniknout parádní výsledek. Knížka byla příliš krátká na to, aby se do ní vešlo to podstatné. Škoda

LucyBooks
12.04.2020 5 z 5

Ze začátku jsem ke knize přistupovala spíše skepticky, bála jsem se, že to bude jen jeden z dalších mnoha thrillerů, ale pak mě kniha pohltila. A konec? Tak ten mě zasáhl ještě více. Opět mě autorka převezla ????. Nemám knize co vytknout, četla se mi strašně rychle a dobře. Postavy mi seděly (samozřejmě jak které...). Autorka si se čtenářem zahrává až do konce.

Arsi
12.04.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, četla se dobře. Zajímavé rozuzlení, nečekala jsem to.

JitkaHambi
12.04.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne, dalo se to číst a za Sally jsem tipovala úplně jinou osobu, takže pro mě i celkem překvapivé rozuzlení.

PetaZ
11.04.2020 4 z 5

Tak to bylo v celku povedene dilo.. Porad jsem podezirala nekoho jineho ale tohle jsem necekala :-) presto jednu hvezdu strhavam, verim totiz, ze se autorka dokaze vic vytahnout :-)

kuttnerovka
09.04.2020 2 z 5

Kniha se četla perfektně a rychle, v podstatě jsem ji přečetla ani nevím jak. Ale když jsem se zaměřila na obsah, tak dej zdlouhavý, v podstatě 3/4 knihy o ničem a až závěr to vytáhl. Neublíží, za srdce nechytne, ale úplně špatné také ne.

anája
08.04.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, ten styl psaní mi taky připomínal L. Moriarty. Bylo zajímavé se zamyslet co zmůže pomluva a hádat kdo. No a na prvotinu super. Jinak souhlasím, že napínavé začalo být od poloviny. Ale ráda jsem si přečetla. Ta poslední stránka mě zaskočila spíše nemile, postava mi totiž celou dobu byla sympatická a tímto se to stornovalo.

Evelin2506
07.04.2020 3 z 5

Hmm, podle mě děj hodně zdlouhavý, ale konec překvapil.