Fakírove dobrodružstvá : I. diel

Fakírove dobrodružstvá : I. diel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333178/bmid_fakirove-dobrodruzstva-i-diel-WIY-333178.jpg 2 2 3

Třídílný román o mladém muži, který zklamán sociální a duchovní bídou předrevolučniho Ruska putuje s vyděděnci společnosti za vidinou zaslíbené fakírské země. Cestou, na níž tragikomičtí poutníci neopouštějí rodnou zemi, prožívají konfrontaci mezi snem a skutečností.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Pochožděnija fakira , 1935

jozor
14.08.2023 1 z 5

No bolo to slabé, pripadá mi to podľa knižky akoby v celej obrovskej ruskej zemi žilo len pár ľudí, lebo kdekoľvek sa Vsevolod pohol stretol tam tých istých ľudí. Dosť zmätkovo a nudne napísané, v menách som sa strácal, nevedel som kto je kto a nechápal prečo robia to čo robia. Ale dočítal som a som rád že to už mám za sebou.

Helena0405
19.06.2023

Rozhodla som sa vyradiť niektoré staré knihy. Mala som v ruke aj prvý diel Fakírových dobrodružstiev. Ešte "naposledy" som ju otvorila na náhodnej strane, 73, a čítam: Jelizaveta, hájnikova žena, ma poúčala, že so zvieratami sa treba vedieť zhovárať "mäkko":
"Ako človeku, tak aj ostatným hovädám sa v prvom rade treba vedieť zalíškať, môj milý."
... a je po vyraďovaní :-)

fristo
13.05.2021 3 z 5

Knihu som dočítal, čo v konečnom dôsledku znamená že to nebolo úplne zlé. Bol to taký malý cestopis spojený zároveň so životopisom hlavného hrdinu. Boli tam trochu prvky francúzskeho tuláka, trochu slovenskej zbojníckej mladosti. Kniha by ma určite zaujala v rokoch kedy som hltal Tarzana a slávnu päťku. Naopak nebolo to nič ťažko rusko čitateľné čo bolo pre mňa +. Doma mám aj pokračovanie, ale zatiaľ ho odkladám - možno obrok.

Rusko

Vsevolod Ivanov (p)