Exotem na této zemi

Exotem na této zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304988/mid_exotem-na-teto-zemi-Ke5-304988.jpg 5 127 31

Kniha známého salesiánského kněze a pedagoga, „pastýře undergroundu“, je putováním po stopách Božího milosrdenství na této zemi. V krátkých příbězích se setkávají dva světy: svět Heryánovy kněžské každodennosti vyplněný setkáními s lidmi z různých vrstev společnosti, vesměs ale z jejích okrajů, a svět biblických poselství a podobenství. Ty vnášejí do naší současnosti paprsky pochopení a smyslu, ale také nastavují zrcadlo naší pýše a sobectví. Heryán ukazuje, jak je svět naplněn Božím milosrdenstvím, které nás v každé chvíli vybízí k tomu, abychom změnily naše uvažování a nechali se jím prostoupit. Jednotlivé kapitoly-příběhy knihy zaujmou bezprostředností a upřímností, s jakou nahlížejí v Boží perspektivě aktuální dění kolem nás, a prohlubují touhu po obrácení srdcí.... celý text

bekule
02.05.2018 5 z 5

Není to knížka na jednorázové přečtení, spíš pro rozjímání nad jednotlivými kapitolami dle nálady. Jsem ráda že kniha nebyla právě v knihovně k půjčení a tak mi nezbylo než si knihu koupit.

Jana512
21.02.2018 5 z 5

Autor na životních příbězích, které prožil on sám, nebo které se jej dotkly, ukazuje velikost Božího milosrdenství a Boží lásku ke každému člověku. Je krásné, jaké pochopení i on má k lidem v jejich situacích. Díky!

Selendra
21.01.2018 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, Pan Heryán má velmi zajímavé názory. Na jeho kázaní v kostele bych někdy chtěla jít. Velmi inspirující čtení.

MilBart
04.01.2018 5 z 5

Inspirující.

Malachime
15.06.2017 5 z 5

Tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Pana Heryána jsem už několikrát potkala na klubových koncertech, a proto mi jeho texty přišly ještě o to víc lidské, když vím, že on takový opravdu je. Kdyby bylo každé slovo v kostele jako kapitoly v knížce, začla bych tam snad i pravidelně chodit :)

nickym
06.05.2017 5 z 5

Skvělá inspirace od autora - jeho lidskost, nesouzení, neposuzování druhých, to mě nejvíce oslovilo.

Heyhey
01.02.2017 5 z 5

Naprostá bomba.

Káča2015
30.12.2016 5 z 5

Vrátila jsem se ze dvou půlnočních mší a hned se začetla do knížky, kterou jsem našla pod stromečkem. Exotů typu Heryán by bylo potřeba v každém kostele alespoň deset a hned by mi bylo veseleji.

mirektrubak
19.12.2016 5 z 5

Tuto útlou knížku budu jistě velmi brzy mít hodně ohmatanou. Souhlasím s tím, že pět hvězdiček se opravdu zdá být málo pro tolik vřelosti, pokory a moudrosti (ale to je tím, že tento druh knížek se asi nedá hodnotit nějakými standardními literárními hledisky).
Je zde vše to, čím otec Ladislav oslovuje svoje věřící a proč je kostel při jeho mších naplněný až po střechu, tedy snaha najít v evangeliích Boha, který není krutý, soudící a nemilosrdný, ale naopak velkorysý a milující. Nabízí se zde cesta ke štěstí a klidu vlastního života prostřednictvím nalezení víry, rozebírají se biblické texty, ale jsou zde také osobní příběhy, které budou oslovovat i čtenáře, kteří se náboženským tématům vyhýbají.
Takže je možné doporučit všem - protože laskaví a milosrdní lidé jsou jedinou nadějí tohoto světa.
ps.: Speciálne mě potěšila kapitola, kde pan Heryán popisuje úžas a okouzlení, které zažíval při prvním poslechu (mojí nejoblíbenější) kapely Živé kvety a kde byly velmi přesně popsány pocity, které mám z poslechu jejich písní i já.

limetka2008
20.11.2016 5 z 5

Kdybych mohla, dám hvězdiček deset - za neskutečnou pokoru, hloubku a svědectví - Ladislav je opravdu Boží muž. Umocněno účastí na besedě s autorem... velká radost, potkávat takové "zesilovače" víry a naděje!

lidunka1
29.09.2016 5 z 5

Salesián Láďa Heryán jde do hloubky. A v Bibli hledá to podstatné. Milosrdenství povyšuje nad předpisy, jako to dělal Ježíš. Nevyhýbá se žádnému tématu - homosexualitě, zamilovanosti u kněze. Některá místo zasáhla přímo moje srdce.